Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú ideig szoptató anyukák!...

Hosszú ideig szoptató anyukák! A babátok a szoptatás abbahagyása után azonnal elfogadta a tejitalt, vagy a tehéntejet? Ti hogyan oldottátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A kislányom 16 hónapos múlt. Már csak reggelente szopizik egy kis mennyiséget. Aggódom, hogy ez a mennyiség már nem fedezi a napi fél liter ajánlott tejalapú mennyiséget. Viszont egyik tejitalt sem fogadja el, az ízesítettet sem. A tehéntejtől tartok egy kicsit. Egyébként eszik joghurtot, túrót, tejfölt, de ezeket azért nem óriási mennyiségben.
2014. júl. 14. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

22 hónapig szoptattam. Utána tehéntejet próbáltam neki adni (tejitallal sosem próbálkoztam). Először utálta, kb 3-4 hónap telt el mire megitta. Most 2,5 éves és imádja, reggel és este is lehúz gyorsan 1-1 pohár tejet :-)

Amíg nem itta meg a tejet addig natúr joghurtot kapott uzsonnára mindig valamilyen gyümivel. Ha eszik egyéb tejtermékeket akkor nem baj ha nem issza meg a tejet.

2014. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha eszik tejterméket valóban nem baj,ha nem iszik tejet.

Én úgy csináltam,hogy adtam reggeli,vacsi mellé kakaót/gyerek kávét még szoptatás mellett 1 éves kor után,így mikor leszoktak a szopiról nem is volt kérdés az átállás.

Egyik 1,5 éves korig, másik 16 hónapig szopizott.

2014. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!