Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikum után enyhe...

Antibiotikum után enyhe hasmenésre adnátok valamit?

Figyelt kérdés
Múlt hét csütörtökön kapta meg az antibiotikum utolsó adagját 16 hósom. Hörgő gyulladása volt. Probiotikumot adtam neki. Azóta enyhe hasmenéses széklete van napi egyszer (rendszerint reggelre). Nem konkrétan vizes hagyományos hasmenés, inkább nagyon lágy, de darabos. Adtam neki több nap banánt hogy picit fogjon rajta de nem segített. Adjak neki valamilyen gyógyszert? Vagy majd helyreáll?
2014. júl. 14. 16:19
 1/6 anonim válasza:
51%
Szerintem adj neki Normaflore-t reggel-este felet néhány napig, és helyre fog állni, más szert én nem adnék.
2014. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Adj neki szilárdabb kaját, burgonya rizs. Fiamnak a probiotikumtól van hígabb széklete.

Hasfogó felesleges! Pár nap s vissza áll

2014. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel naponta egyszer, es az sem veszes, nem adnek neki semmit. Max tenyleg normaflore-t, de azt se nagyon, hiszen antibiotikum utan ez nem meglepo. Elofordul hasmenes, higabb szeklet egy ilyen kura utan.
2014. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Normafloret kapott 4 napig, ma már nem akartam neki adni. Akkor várok, remélem vissza áll. Köszi a válaszokat.
2014. júl. 14. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak napi egyszer van "hasmenése" ami ráadásul nem is teljesen vizes, hanem inkább darabos, akkor nincs miért aggódni! Így tisztul ki a kicsi szervezete. Hasfogót pláne ne adj neki. Ennyitől nem fog kiszáradni, h attól tartasz! :) De azért jobbulást a kicsinek.
2014. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most a Bio-gaya-t istenítik, antibiotikumos kúra alatt és utána is, akár folyamatosan adható, semmilyen mellékhatása nincs.
2014. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!