Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Cedax baby antibiotikum...

A Cedax baby antibiotikum mennyire jó és egy enyhe hörghurutnál mennyi ideig kell használni?

Figyelt kérdés

A doktornő azt mondta hogy enyhe hörghuruttja van az 5 hós babónknak!!

És kiírt cedaxot ,meg Ambroxol szirupot meg Spiropent szirupot nem sok egy kicsit!??

mondtam ha igazán beteg lesz majd mennyit adok neki 6 félét??

Kegyetlen nem bízom a doktornőben !!De azt mondta azért ad ennyit mert itt az 5 napos ünnep és elővigyázatosságból!!

Kicsit hörög csak a babám .de leginkább csak akkor mikor játszunk ,és pörög a kicsikém!

Amugy szépen veszi a levegőt és az éjszakát is átalussza!!Láza sincs ,jó a közérzete!!

Csak az antibiotikumot adom neki ugy döntöttem meg Calcimuscot a teájába meg van ilyen bedürzsülős baby balzsamunk!!!Nem merek ennyit adni neki!!

mi a vélemyényetek??

Tudom kicsit sok amit irtamí de remélem érthetően irtam le!!

Üdv egy aggódó kismama

Amugy mindenkienk boldog karácsonyt ,és boldog babázást


2008. dec. 26. 15:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A kérdező vok ,és menyire teszi töbnkre a gyomrocskáját?

mert rémisztő dolgokat olsvaok itt a fórumon!!

2008. dec. 26. 16:00
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Cedaxszal kapcsolatban tudok írni.

5 hetes volt a babám, amikor megfázott, akkor írta fel a doki neki. Én is aggódtam, hogy beadjam-e neki, mert állítólag anyatejes baba hamar meggyógyul, akkor minek mérgezzem antibiotikummal? De a védőnő azt mondta, hogy a Cedax nagyon enyhe. Ja, szedtük is 2 napig, aztán éjjel be kellett vinnem az ügyeletre, mert már annyira eldugult az orra, hogy fulladni kezdett. Szóval nem használt semmit.A kórházban már nem is a Cedaxot kapta, hanem valami mást egy hétig. Utána mondták nekem, hogy nem fog enni, meg ilyesmi, de szerencsére hamar visszaállt.

A másik két szirupot nem ismerem, amit írtál, azok mire valók? Kálciumot adjál neki mindenképp. Az antibiotikumot min. 5 napig kell neki adni. Tovább én nem adtam neki, mert zöld volt tőle a kakija, és féltettem a hasát. De szerencsére nem lett baj.

2008. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az Ambroxol nyákoldó, a Spiropent meg a letapadást gátolja a hörgőcskén!!csak egyszerüen nem merem beadni ezt a sok gyógyszert mert nagyon féltem a babucit nehogy rosszabbat csináljak vele!!

De nincs is rosszul,ugy értem nem zavarja a hörgés csak engem de nagyon !!

A Védőnő azt mondta azért ne ilyedjek meg azért hörög mert gyenge még a kis hörgői és ha hirtelen veszi a levegőt ilyen hangot ad!!

de majd kinövi!!

Hát remélem!!

Amugy jókedvű baba!

2008. dec. 26. 18:00
 4/13 anonim ***** válasza:

SZia! Az én kislányom is 5 hónapos és neki is hörghurutja van. Ugyanezeket a gyógyszereket irta fel vagyis nekünk a cedax helyett klacid baby van. Hörghurutnál kell adni hörgötágitót és nyákoldót is,mivel ha nem kezeled ki rendesen rámehet a tüdejére és összeszed egy jó kis tüdőgyulladást. Nem véletlenül irta fel az orvos. Sajnos tapasztalat. 3 gyermekem van és sajnos nálunk gyakori a hörghurut. A nagyfiammal jártam ugy,hogy az akkori gyerekorvosunk nem irt fel neki ilyesmit és 5 napot volt a kórházban tüdőgyulladással és vénásan kapta az augmentint,mert rosszabbul lett. Azóta orost váltottunk szerncsére.

De nekem soha eszembe nem jutna,hogy ne adjam be a gyereknek azt a gyógyszert amit az orvos felirt. Sajnos ha muszáj, akkor ennyit kell szednie.


üdv

és Boldog Karácsonyt!

2008. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző avgyok.Most olvasom,hogy hörög. Na az az ami nem jó. Ezért kell neki adni a spiropentet és az ambroxolt. Ha esetleg sipolni is hallod akkor vidd orvoshoz mindenképp,mert akkor kezdődő tüdőgyulladása is lehet. Sajnos mi állandóan ezzel szenvedünk a két nagy gyerekkel. Tudom mit beszélek.
2008. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszike a válaszodat!!

Pontossan ezt fogjuk tenni, orvost váltunk!!

De első nap beadtam neki az összes szirupot és jót hányt szegénykém tőle ,meg nem is evett rendessen a jó kis édes szmötyiktől!!

eszembe nem jutna veszélyeztetni a babámat ,csak az antibiotikumot adom neki,azt valahogy belediktálom!!

2008. dec. 26. 19:31
 7/13 A kérdező kommentje:

De már nem késő elkezdeni adni neki??

mert az antibiotikumot adom neki 4 napja!!

2008. dec. 26. 19:33
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként kötve hiszem ha adom neki az antibiotikumot ,hogy nem gyógyulna meg!!

Szerintem!!

Mert van akinek csak ezt irnak ki és meggyógyul!!

2008. dec. 26. 19:36
 9/13 anonim ***** válasza:

kisfiamnak torokgyulladása volt. kaptunk rá cedax-ot, fenistil cseppet, ambroxolt. ezt a kombinációt szedtük 7napig, abbahagytuk még jobban köhögött. visszamentünk a dokihoz irt fel ismét fenistil cseppet, rhinathiol szirupot (köptető) és spiropent. elkezdtük szedni és az első két adagot szépen bevette és utánna már nem vette be, ha sikrült belediktálni kihányt mindent. beszéltem a gyerekorvossal mondta haggyam abba a gyógyszereket az egészet. itt kezdődött egy kis hasmenés is. ekkor javasolta a kamillateát és a diétát (csak tápszer és krumpli és sárgarépa) - hasmenés elmúlt. közben visszahívott a doki hogy a köhögésére adhatok neki nyugodtan lándzsás utifű szirupot - ezt szedjük most napi 2xegy kávéskanállal és szépen múlik a köhögése.

az antibiotikum okozhat hasmenést a kicsiknél. ja és mindennek a tetejébe most jön az első két foga a kicsinek.

jobbulást a kicsinek! és ha gondolod tényleg válts dokit.

2008. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi ugyanez miatt voltunk egy hétig kórházban 2 hónapos lányommal. A gyerekorvosunk calcimucot, spiropent és mucopront szirupot adott neki. Nem tetszett amit mondott, így elvittem egy másik dokihoz(gyerektüdőgyógyász) gyorsan. mondta, hogy ezeket a gyógyszereket semmiképpen ne adjam neki, a mucopront csak két éves kortól adható, a spiropent pedig nem hat igazán ilyen piciknél. A kórházban berodualos inhalálást, antibiotikumot meg rinatiolt kapott. Ha nem vagy biztos adokiban inkább vidd el máshoz is, biztos ami biztos.
2008. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!