Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél 8 kor elkészített tápszert...

Fél 8 kor elkészített tápszert, szobahőmérsékleten meddig tárolhatom? És utána melegvízbe állítva felmelegíthetem újra h odaadjam?

Figyelt kérdés
Megcsináltam,de nem itta meg a babám. Még langyos,belecsavartam fóliába,h ne hűljön ki olyan hamar. Ha esetleg ki is hűlne, utána meleg vízbe téve újra melegíthetem,h megigya?Meddig ?
2010. jan. 8. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam,hogy szobahőmérsékleten a tápszer 8 órát is eláll,és hűtőben pedig 12 órát.Nekem mégis kihányta a babám.Azt,hogy jó e még,megérzed a szagán.Ha már kicsit erjedt szaga van,nem szabad odaadni.Én még a következő etetésig sem hagyom kint,beteszem hűtőbe.Ha hűtőbe van akkor is a következő evéskor felhasználom.Én nem öntöm ki.
2010. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha még langyos,betehetem a hűtőbe és utána odaadom?
2010. jan. 8. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze,én is langyosan teszem be,és utána újramelegítem.Semmi baja nem volt idáig tőle.


4 és fél hós kislány anyukája.

2010. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hisz előre is be lehet keverni, és akkor is lehet langyos vízbe akár, csak meleg ne legyen. (az is azért, hogy nehogy megbuggyanjon a meleg lezárva hirtelen a hidegben)

Én is simán elteszem és megcsinálom a köv. alkalommal, én mikróban melegítem. De hát lehet melegvízben is. Persze! Nem lesz semmi baja, sokszor csak azért írják rá, hogy hadd pocsékold el, és vegyél újat. Nekem hármasikreim vannak, szép lenne, ha mindig kiöntögetném, amit meghagynak. Így is nagyon nagyon sokba kerül a tápszer. Fél évesek múltak, soha semmi bajuk nem volt ettől.

2010. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen csajok!Jó egészséget nektek!
2010. jan. 8. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is odaadom a kislányomnak ha nem issza meg mid egyszerre.Kb 3-4 órát tuti eláll.Mert ha Enikő is elalszik közben,akkor ha felkel odaadom neki és semmi baja nincs tőle.Hűtöbe nem teszem,de kiviszem a konyhába,ahol hűvös van.Ha felkel beleteszem meleg vízbe ,megmelegedik és nyugodtan odaadom neki.Persze elötte megszagolom.De még sosem volt rossz,pedig már 1 éves lesz holnap.
2010. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobahőmérsékleten eltarthatod szerintem is 2-3 órát biztos, viszont én úgy tudom, hogy újramelegíteni nem szabad!!!! Igazából semminek nem tesz jót az újramelegítés (kikéve a töltöttkáposzta :)) de tejalapú dolgot meg semmiképp nem szabad újramelegíteni.
2010. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!