Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki hasonló szituban?...

Volt valaki hasonló szituban? Kórházi gyógytorna kontra Dévényes gyógytornász!

Figyelt kérdés

Kislányommal probléma van, hypótonok az alsó végtagjai és 9 hónaposan még alig-alig mászott.

Háziorvosunk beutalt neurológiára, de én már előtte elkezdtem hordani saját kontóra Dévényes tornára. Eddig 3 alkalommal voltunk, a kislányom azóta gyönyörűen mászik és ha kapaszkodni tud azonnal fel is áll.

A héten voltunk neurológián, kaptunk 20 alkalmas beutalót a kórházba gyógytornára. Mondtam a doktornőnek, hogym i járunk már, de Ő azt mondta, hogy nagyon jól tettem ,hogy elvittem, de most vigyem el hivatalos úton is.

Nem tudom mit csináljak. Szívem szerint maradnék a fizetős verziónál, mert az nagyon bevált, szépen fejlődik a kiscsaj.


2014. júl. 20. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd és energiád vidd mind a kèt helyre.Időben biztos nehéz az összeeggyeztetés, de a kislányod 100%-os fejlődése biztosítva lesz.Kárára nem fog válni.
2014. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudnám megoldani, hogy heti 2-3 alkalommal elvigyem.

Falunk lakunk, be kell buszoznunk a városba, itthon pedig meg kell oldanom a két nagyobb gyerkőc felügyeletét. Szeptembertől megoldható, mert a nagyok mennek oviba és a férjem is hazaér külföldről.

2014. júl. 20. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Vidd el a kórházira is, nézd meg milyen. Én gátizom tornára jártam sztk alapon és sokkal profibb, hatásosabb volt mint a fizetős torna, rengeteget segített. Pedig én is szkeptikus voltam, nem hittem, hogy ilyen profi ellátást fogok kapni, pozitívan csalódtam a magyar egészségügyben. És egy forintom se került. Amikor akartam adni ajándékot, azt sem fogadta el a gyógytornász, megkért, hogy vigyem el a vöröskereszthez.
2014. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megnézzük a kórházit is, de nem hisze, hogy jobb lenne, mint ez. Az 1. alkalom után elkezdett mászni, a 2. után pedig már fel is állt a koraszülött kislányom, aki addig alig-alig kúszott, azt is féloldalasan.

Ennél semmi nem lehet hatásosabb.

2014. júl. 20. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a fiamnak ugyanez volt a gondja (hypotón végtagok), csak mi előbb jártunk a kórházba, mint a Dévényre, mert a neurológus elküldött. Őszinte leszek, neki semmit nem segített, 3 hónap múlva ugyanott tartottunk, mint amikor beutaltak. Kaptunk mindenféle gyakorlatokat, amiket otthon is csinálni kellett, de ettől még nem akart megfordulni, sem mászni, sem ülni sajnos :(

Nem mondom, hogy nem jó, vagy nem hatásos, de a fiamnál sajnos nem hozott javulást.


Akkor kerestem Dévényes tornászt, és az első alkalom után támaszkodni kezdett a kezére, a harmadik után már mászott, most meg már áll.

Mi jártunk mindkét helyre (nekem is nagyon nehéz volt), mert a koraszülött gondozás miatt "kötelező" volt a kórházi gyógytorna, de határozottan a Dévény tornától jött helyre.

2014. júl. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom is hypotón, mi dévényre járunk 2 hónapos kora óta. Most másfél éves.

A kórházi gyógytornászok általában a katona módszert alkalmazzák, nem mondanám, hogy rossz, de teljesen más a kettő. Mi is próbálkoztunk asszisztált mászatással, ülésbe húzással és hasonlókkal, de a dévény terápia hatásosnak bizonyult. Otthon kiegészítésnek, izmok erősítésére használtuk néha, de az alapproblémát, az izomtónus hiányát nem oldja meg, letapadt izmokra meg végképp nem jó megoldás a katona módszer.

Szerintem menj el, nézd, meg, esetleg beszéld meg a dévényes gyógytornásszal, neki mi a véleménye.

A miénk nem ellenkezett nagyon, de igazán nem szeretik keverni a kettőt.

Mi inkább a TSMT torna vesztibuláris rendszerre ható feladatait csináljuk a dévény mellett (nagylabdán gurigálás, plédben hintáztatás, billenődeszkán egyensúlyozás), ez igen intenzíven hat a mozgásfeljődésére.

2014. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma voltunk Dévényes kezelésen. Mint kiderült, a mi gyógytornászunk van a kórházban is, és ott is alkalmazza ezt a fajta kezelést. Abban maradtunk, hogy a dupla mindig jobb, mint a szimpla alapon elhordom minden héten hozzá magánba, és szeptembertől a kórházba is.

Remélem gyorsan rendbe jön, mert ez így igen sűrű beosztás lesz nekünk.

2014. júl. 21. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, örülök, hogy ilyen praktikusan megoldódott a probléma! Jó egészséget nektek! :)
2014. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. júl. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!