Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is hordta az anyatejet az...

Más is hordta az anyatejet az anyatejgyüjtőből?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hetes, sajnos nincs tejem már. Hordjuk neki a tejet, de olyan mintha attól nem lakna jól, megeszik belőle 110körül, tápszerrel is pótolnunk kell, abból 70 elég neki. És tovább is bírja tőle, az anyatejtől meg másfél 2 óra múlva éhes, tápszerrel 3-4-5 órát is kibír. Az anyatej az nem lenne elég laktató vagy normális ez? Muszáj neki pótolni mert fél litert kapunk 2 naponta, hétfőn, szerdán és pénteken lehet hozni.
2014. júl. 23. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalatam. Mintha vizet ivott volna. Nem is hoztuk egy hétnél tovább, inkább adtam neki tápszert. Egyébként a saját tejemnél nem tapasztaltam ezt. Abból pontosan annyit evett, mint a tápszerből és szinte percre pontosan ugyanakkor kért enni utána, vagy ugyanakkor ébredt éjszaka. Csak a hozott anyatejjel volt gond.
2014. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltunk hogy lehet felvizezik hogy több legyen :/
2014. júl. 23. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom elképzelni,hogy felvizezzék.
2014. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát lehet nem, de ahogy az első is írta tényleg olyan mintha vizet inna.
2014. júl. 23. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:
A tápszer jobban eltelíti a gyomrot és nehezebben is emészti meg a baba mint az anyatejet.
2014. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bp-i kórházban szültem, ahol volt anyatej, amit naponta hoztak az anyatejgyűjtő állomásról. Korababák kaptak belőle leginkább és olyan babák, akik szoptak csak még nem jött annyi az anyukából, amennyi kellett volna nekik és nem akarták tápszerezni emiatt őket.


Három napos volt alányom, amikor a csecsemős nővér beleöntötte az anyatejet a c.üvegbe és öntött hozzá forralt vizet. Szépen összerázta és vitte is ki az anyukának halál nyugodtan, lelki ismeretfurdalás nélkül.


Véleményem: Inkább mondják azt, hogy nincs vagy kevés van és azoknak adják elsődlegesen, akik tényleg rászorulna (kora babák), de ez, amit műveltek .. gondolom ők is örülnének, ha a kávéjukat felvizeznék vagy cukor helyett sót raknának bele..

2014. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem vizezik fel az anyatejet! Miért tennék? Attól senkinek nem lesz jobb, senki nem kap érte több pénzt.

Szerintem az lehet a baj, hogy a babád túl picike, az anyatejleadó anyukák babája pedig idősebbek, és az anyatej az Ő igényeik szerint változik. Egy pici babának másra van szüksége, mint egy nagyobbnak, és az anyuka szervezetem tejtermelése ehhez igazodik.

2014. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem kevés tejem volt, így hamar kapta a tápszert, de én a sajátomnál is ezt tapasztaltam. Nem lakott jól talán, mert hamar éhes lett, pedig akkor éppen nem is kérte a tápszer pótlást. Én nyugodt szívvel adtam inkább a tápszert (tudom most le is leszek pontozva, de ez van....) mert attól tényleg jól lakott. Eszembe sem jutott, hogy más tejét adjam.... nekem az nagyon nem jön be. Nem tudom dohányzik-e vagy mit eszik. Aztán meg nem tudom miért nyűgős a fiam. Inkább tápszer. A mi időnkben is volt és látod felnőttünk és most már ezek pláne jók.

Miért nem tápszert adsz? Bocsi hogy megkérdezem, de nekem olyan fura hogy inkább más tejét adod, persze nem rosszból kérdezem!!!!!

2014. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lányomnál tápszert adtam, de lenéztek annyian miatta, meg kaptam minden felől a b.aszogatást. Tudom le kellene t.ojnom őket, de annyira belefáradtam a piszkálódásba. Azt is megkaptam már, hogy olyan nincs hogy valaki ne tudjon szoptatni meg ne legyen teje, mert a czeizel Endre azt mondta egy műsorban :/
2014. júl. 23. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!