Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 2 hét múlva lesz 4...

A babám 2 hét múlva lesz 4 hónapos. Felesben kapott tápszert és anyatejet, azonban már nincs tejem és csak tápszert kap. Nem fogadja el a vizet és semmiféle teát sem. Lehetséges, hogy nem szomjas, a tápszer elég neki?

Figyelt kérdés

Vettem neki 4 hónapos kortól adható innivalót (őszibarack-alma-banán ízesítésű) amit megiszik, de szerintem csak azért mert finom és nem azért, hogy oltsa vele a szomját...)

Ezt viszont nem szeretném állandóan víz helyett adni. :(



2014. júl. 1. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hetes korától tápszeres volt és nagyon sokáig nem fogadott el folyadékot a tápszeren kívül. Igazából csak onnantól kezdett el normálisan inni, hogy azt eszi, amit mi. Kérdeztem anno a védőnőt és azt mondta, hogy a tápszer mellett sem kell itatni a babát. Próbálj neki adni, de ha nem kéri ne erőltesd, egyszerűen nem szomjas.
2014. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem sok olyan gyereket láttam amelyik szereti a vizet :)

elég még neki a tápszer ha nincs olyan tikkasztó meleg, ha szomjas lesz, biztosan iszik pár korty vizet

2014. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat!
2014. júl. 1. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kismanón se ivott semmit, amúgy anyatejes, tápszeres volt. Én is aggódtam, adtam neki kanállal, pohárból, cumisüvegből, mindenféléből, de nem kellett. Nyugodj meg, ha szomjas lesz inni fog. :-)Az első jól mondta, azóta iszik rendesen folyadékot amióta rendesen eszik. Előtte max egy-két korty kellett neki. Próbáltam vízzel, teával, babaitallal én is, de semmi. A babitalt is csak addig itta amíg újdonság volt neki, aztán mát az se kellett. Nem is bántam, talán ha 2 üveggel ivott meg összesen.

Azóta is vizet iszik, és szereti :-) (Egyébként mi is azt iszunk)

Jól teszed, hogy nem akarod azokkal a cukros szmötyikkel itatni. Kóstoltad már? Olyan édes, hogy szerintem biztos nem veszi el a szomját se. kínálgasd vízzel többször, ha szomjas, el fogja fogadni. Most még biztos elég neki annyi amennyi a tápszerben van.

2014. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor továbbra is kínálgatom vízzel. Igen, kóstoltam, állítólag nincs benne cukor... Nem mertem cumisüvegből adni, mert fincsi és féltem, hogy a tápszert nem fogadja el később.

Köszönöm!

2014. júl. 1. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!