Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekdokihoz lehetőleg...

A gyerekdokihoz lehetőleg csak időpontra szabad menni? Arra a havi alkalmakra?

Figyelt kérdés

volt, hogy egy nappal hamarabb vittem oltásra a gyereket, hát én olyan szájhúzást kaptam, hogy mit keresek itt, meg az asszisztens távozásnál 2x is hangsúlyozta, hogy felírta a kikönyvbe mikor kell jönni és még nyitva mutogatta is, hogy hova írta.

első gyerek, sokszor vagyok tanácstalan, a védőnő már nem jár, komolyan INNEN tájékozódik, ha a gyerekkel van valami, hogy mit csináljak.


amúgy nem szívesen járok, mert MINDIG megríkatja a gyereket, olyan brutálisan vizsgál, a torkát úgy nézi, hogy öklendezett múltkor a baba, a kutacsát úgy nyomkodja, hogy már aggódok, hogy megöli, a hosszát a centi hajlítgatása helyett úgy méri, hogy jól kinyújtja a baba lábát, szegényke ott szenved, olyan indulatok vannak bennem hogy nem győzöm nyelni.


2014. júl. 26. 13:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos
2014. júl. 26. 13:15
 2/15 A kérdező kommentje:
*innen tájékozódok
2014. júl. 26. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, adnak időpontot, s akkor kell menni, pont azért, hogy a gyerekkel ne kelljen sorban állni!

Mindehol úgy méri a gyerek hosszát, hogy kiúzzák, kinyujtják a gyerek lábát.

Le kell nyomnia a dokinak a baba nyelvét, mert nem lát bele másképp a torkába.

A kutacsát ki kell támogatnia mekkora, nincs-e gondd a csontosodásával, simogatással nem érzi!

Nekem van fiam is, neki a kukijat is jól meghúzogja, hogy ne tapadjon le.

2014. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

igen, nekem is ezt csinálta a kukijával


hogy ezek természetes vizsgálati módszerek, így azt sem bánnám, ha évente kellene járni


de most itt vagyok azzal, hogy kb 1 hónapja nem normális a széklete, csak ha tápszert kap, meg azt sem tudom miért ropog mindig a válla, lapockája, meg egyáltalán biztos jó, ha 70-100-akat eszik napi 5ször, 6 szor, és ha kihagy étkezést mert alszik, tehát akkor napi négyszer eszik, kevesebbszer mint egy gyerek, semmit nem tudok soha.

2014. júl. 26. 13:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, időpontra illik menni, hogy ne legyen sorbanállás (vagy hogy pl. legyen nála a megrendelt oltóanyag), de ha valami kérésed van vagy megmutatnád, hívd fel és kérdezd meg, besorol-e hamarabb. Védőnőt is lehet faggatni.

Az enyémeket is mindig megríkatja a doki, mert ő is futószalag-szerűen vizsgál és a babák megijednek attól, ha lefogják őket vagy ha hirtelen pucéran lefektetik hideg felületre, nem is beszélve arról, hogy mindig vagy kaja vagy alvásidőben kell menni.

2014. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van,hogy időpontra megyünk. Nem értem,mi ezzel a gond? Szerintem sokkal jobb,mintha odacsődül mindenki pl oltásra mikor jólesik,és ott várhatsz a babával,aki esetleg pont azalatt elkap valami fertőzést. Ha valami egyéb gond van,akkor is felhívom,és megbeszéljük,vagy behív szintén egy időpontra aznap.
2014. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is oltásra adnak időpontot, az csecsemőtanácsadáskor van, és olyankor nincs ott beteg baba. Erre nálunk nagyon odafigyelnek. És nálunk ezt be is tartja mindenki. Neked is jobb, ha nem beteg gyerekek között kell várnod, és a doki is jobban tud tervezni. Nem egyszerű összeegyeztetni a gyerekorvosi rendelést, tanácsadást, a hazamenő babák meglátogatását, és az ügyeletet (nálunk szinte az összes gyerekorvos ügyel is, mert csak így tudják kiadni az ügyeletet), egymás helyettesítését. A babák nagyon könnyel elkezdenek öklendezni, ez védi meg őket a félrenyeléstől. A kutacsát sem tudja máshogy kitapintani, de ne aggódj, nem lesz baja, mint a vitorlavászon, olyan vastag ott a bőr, mindig ezt mondja a csecsemőápoló rokonunk. A hosszát is így mérik mindenhol. Egy kicsit nyugodj meg, ezer meg egy gyereket vizsgált már meg, tudja mit csinál, nem öli meg. A mi doktornőnk egyébként nagyon aranyos. Mindig babusgatja a babákat, óvatosan vizsgálja őket, beszél hozzájuk, mégis mindig sírás lesz a vége. Ha más nem, hát azért elkezd sírni, mert új neki ott minden.

De ha ennyire elégdetlen vagy, válts orvost. De ott is fogod tapasztalni.

2014. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nálunk is így van,hogy időpontra megyünk. Nem értem,mi ezzel a gond? "


a betegségek sem időpontra jönnek, ha van valami.

ott a gond, hogy gondjaim vannak és egy hónapot kell várnom mindig.

a védőnő nálunk olyan mint a szellem, mindenki beszél róla, de senki nem látta..


amúgy én azt sem tudtam mi az a "tanácsadás"arra soha nem hívnak..

2014. júl. 26. 16:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Az más, ha gond van, akkor lehet menni máskor is, de akkor tele van a váró beteg, köhögő, lázas, hányós stb gyerekekkel. Ha nem életbevágó a probléma, nem lázas, akkor mi megszoktuk várni az időpontot.
2014. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
csak akkor is mehetnék úgy, hogy még nekem kell attól tartani, hogy zavarok...
2014. júl. 26. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!