Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nagy baj ha nem...

Mennyire nagy baj ha nem eszik húst másfél éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Kb 1 éves kora óta nem eszik húst 16 hós kisfiam, vagyis nagy ritkán fogad el 1-1 falatot. Ha belecsempészem a főzelékbe vagy bármibe amit eszik akkor van hogy nem veszi észre de többségben észre veszi és kiveszi a szájából.

Darabosat eszik már 1 éves kora óta, megoldás lenne ha főznék húst, leturmixolnám és úgy csempészném bele az ételébe?

Sonka szalámit, parizert, virslit eszik, ezeket szereti nagyon. A tejtermékeket is szereti, azt minden nap kap.

Mennyire baj ha minimális a hús fogyasztása?


2014. júl. 27. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 éves. Alig eszik husit, kicsinek is ilyen volt. Mellette eszik szinte mindent. Én nem aggódom, egészséges gyerkőc így is.
2014. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen eszik sonkát, virslit stb. akkor húst is eszik. Esetleg megpróbálhatnád, hogy darált húsból készítesz feltétet a főzelékre.
2014. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

ha szopizik még (mert az én kisfiam 14 hónaposan szopizik is, hozzáeszik is) akkor tuti, hogy semmi baj, mert kapja tőled ami kell...

ha nem, akkor is szerintem nincs nagy gond, majd egyszer biztos eljön az ideje nála a husi evésnek, ha meg nem, akkor se lesz baj.

igaz, hogy fejlődő szervezet, és kell neki az aminósav, de sosem készülnek vizsgálatok azokról a családokról, népekről, stb. akik mellőzik a hús fogyasztását.


azért én szerintem más az oka a hús elutasításának. egyszerűen az, hogy a bolti hús, büdös, sz@r ízű, aki járt már csirkeólban, ahol csirkef0s-szag van, az ezt a trágya szagot érzi a nyers húson, sőt, még az elkészítetten is. persze, hogy egy még nem elrontott érzékekkel rendelkező kisember méginkább megérzi a visszataszító ízt, aromát.


ezért kell PIACON, esetleg konkrétan "lenyomozott" eladótól venni KAPIRGÁLÓS PIPIHÚST. az nem büdi.

mi ilyet eszünk. piacon pont annyiért vesszük a kukoricás (finom, ízletes, szagmentes) csirkehúst, mint amennyiért mondjuk a tesco-ban kínálják.


javaslom, próbáld ki, vegyél ilyen igazi csirkehúst, és főzd meg, daráld le, azt keverd bele az ételbe.

te magad is érezni fogod ám a különbséget.


az "ipari" csirkék "börtönben" élnek, napfényt, friss levegőt, füvet, homokot, bogarakat, fákat, felhőt... stb. semmit nem láttak, be vannak zsúfolva egy nagy csarnokba, kapják az antibiotikumos darát (mert amúgy egymás tollát, húsát tépik, és így nem fertőződnek el ezek a ZOMBIK)

kíváncsi vagyok, mikor készül majd petricsészében csirkehús...


szóval irány a piac, keress igazi húst, azt próbáld ki :)


ja, szerintem nem lesz se butább, se kisebb, se gyengébb, se véznább a gyerek, mert nem eszik húst-hússal...


ne aggódj, bízz a gyerek ösztöneiben :)


ui: hús helyett próbálj halat adni neki, esetleg belsőségeket - máj, szív. tojást tejterméket eszik, akkor meg azért kap állati fehérjét valahol...

2014. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!