Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm lánya 28 hónapos, és...

Barátnőm lánya 28 hónapos, és még mindig pelenkát visel. Hogy hassak barátnőmre, hogy ideje volna már elhagynia?

Figyelt kérdés
2 kislánya van, a kicsi 6 hónapos, többet foglalkozik ugye vele, mint a nagyobbal, amit már eleve nem helyeslek, de az, hogy kényelmesség miatt a nagyon még mindig pelenka van, már engem dühít.Folyton mondja, hogy már a legnagyobb pelusok is alig bírják, de mikor mondom, hogy többet rakja a bilire, akkor csak felhúzza a szemöldökét, és azt mondja majd megtanulja.Mikor?Szerintem már ennyi idősen illene bilizni, nem?
2010. jan. 13. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
illene, igazad van, de az ő gyereke. :(
2010. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,de az ő gyereke.Mindenkinek mások a nevelési elvei,én nem szólnék bele.
2010. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Miért kell mindig másoknak okosabbnak lenniük, mint az anyukáknak. Az ok, hogy mondod neki, hogy szerinted jobb lenne, ha már kezdené bilire szoktatni, mert egy barátnőtöl az ember nyilván jótanácsot is vár, de Te szerintem egy kicsit többet foglalkozol, mint kellene. Végül is azért ez nem annyira kardinális kérdés, mintha mondjuk arról próbálnád meggyőzni, hogy ne verje a gyerekét, vagy valami ilyesmi. A bilizés ügyében próbáltál rá hatni. Ha nem sikerült, hát nem sikerült. Mi jelentősége van? Az én babám 23

hós, és esze ágában sincs sem bilire, sem vécészűkítőre ülni. Lehet, hogy az erőltetés még rosszabb, mintha hagynánk még a pelust. Mi például úgy vagyunk vele, hogy megvárjuk a tavaszt-nyárt, amikor lehet pelus nélkül szaladgálni az udvaron. Most minek csináljuk felesleges hisztiket? Szóval szerintem hagyd rá, lehet, hogy oka van annak, hogy nem akarja erőltetni. Megjegyzem, hogy azért nincs könnyű helyzetben, ha ott van még egy 6 hós baba is.

2010. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én se akarok beleszólni, nem erről van szó. Csak ne értem miért nem foglalkozik többet a nagyobbikkal is, mert már vannak dolgok, pl ez is, amiben sokkal visszamaradottabb, mint kortársai, de másban is.Pl beszéd
2010. jan. 13. 11:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem okoskodni akarok, én is anya vagyok, csak a legjobb barátnőmről van szó.
2010. jan. 13. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem egyszerű...

Segíts Neki,ha már úgy is ott vagy.

vedd le a leányzó pelusát és ültesd rá a bilire.

komolyan!! Lehet,hogy még a b.nőd is megköszönné! :)

2010. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a szomszed kislany teljesen tendben fejlodes es szeretet ugyileg, o ket es fel evesen szabadult meg vegleg a pelenkatol, bar lehet, hogy csak biztonsagi okokbol volt meg rajta.

mondd meg a baratnodnek, hogy a gyermeke nem mehet oviba, ha nem szobatiszta, az o erdeke is

mindamellett en is ugy gondolom, hogy nem szabad "eroltetni". minden gyerek maskepp fejlodik, az en babam tiz hós, es mar megtette az elso lepeseket, egy masik vele egy idos baba meg kuszik. es nem gondolom, hogy a masik babanak "illene" mar barmit csinalnia, szerintem teljesen idoben van mind a két gyerek.


viszont a tobbet foglalkozik vele-kevesebbet foglalkozik vele-t honnan tudod? amikor te latod?

ne haragudj, csak azert irom, mert probalom a masik szemszoget is nezni. biztos van oka, hogy a baratnod, esetleg olyan jo tulajdonsagai miatt, amik talan jo anyava teszik, csak a nevelesi elvetek mas. egyikotoke sem jobb, rosszabb, más.nehez igy "kivulrol" itelkezni (vagy epp ellenkezoleg, tulsagosan is konnyu)

2010. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi idősen nem lehet kijelenteni, hogy el van maradva bármiben is .... pl. beszédben. A szomszéd kisfiú három éves koráig annyit sem mondott, hogy anya, aztán majdhogy nem az egyik pillanatról a másikra folyékonyan beszélt. Én ugyanolyan cipőben járok, mint az anyuka, van egy 23 és egy 10 és fél hós gyerekem. Én is látom, hogy a nagyot nagyon megviseli, hogy kevesebb idő jut rá. Igyekszem is mindent megtenni, hogy vele is sokat foglalkozzak, de nekünk is csak 24 órából áll a nap. Szeritnem ilyen helyzetben pont gáz erőltetni a biliztetést. Inkább azt kellene tennie az anyukának, hogy amikor a kicsivel kell foglalkoznia, akkor is beszéljen a nagyhoz, kérje meg dolgokra. Nekem ez kezd bevállni. Korábban rengeteg hisztit csapott a nagyobbik. Most viszont pl. ha szoptatok mesélek a nagynak, ha éppen érdekli. Vagy megkérem, hogy adjon ide ezt-azt, vagy ilyesmi. De még az önbizalmát is rombolni azzal, hogy erőltetem a biliztetést, amitől láthatóan nagyon vonakodik, szerintem ezt nem szabad. Fent már írtam, mi inkább megvárjuk a tavaszt-nyárt, nem erőltetünk semmit. Éppen elég trauma a kistestvér érkezése, mert megoszlik az anyuka figyelme.
2010. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát most lehet hogy megbotránkozol, de az én kislányom 35 hónapos, azaz mindjárt 3 éves, és még mindig pelusozik. De már néha szól, hogy pisilni kell, és akkor megyünk bilizni. Hétről hétre többször szól. Néha már maga kéri a bugyit. Nem azt mondom, hogy nem kell próbálkozni, de erőltetni? Amúgy bölcsis, és meg kell mondjam, nincs egyedül még ennyi idősen sem. Szerintem túl nagy ügyet csináltok belőle. Amúgy meg rettentően idegesítők azok az anyukákat, akik verik a mellüket, hogy bezzeg már az övék. H...ség. Hagyd békén. A gyerek nem marad örökre pelusos akár beleszólsz, akár nem. Minden gyerek más. Ki ekkor, ki akkor hagyja el. Ennél nagyobb gondja ne is legyen az életben.
2010. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős és pelenkás, pedig már szobatiszta volt!!!!!!!!!!!Aztán visszatért, pedig csak egy kutyától ijedt meg.Én orvoshoz is hordom, azt mondja ne erőltessem, majd leszokik, mert csak ártok vele.Lehet,hogy a barátnőd nem látja még elég érettnek ehhez a gyerekét.
2010. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!