Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőm lánya 28 hónapos, és...

Barátnőm lánya 28 hónapos, és még mindig pelenkát visel. Hogy hassak barátnőmre, hogy ideje volna már elhagynia?

Figyelt kérdés
2 kislánya van, a kicsi 6 hónapos, többet foglalkozik ugye vele, mint a nagyobbal, amit már eleve nem helyeslek, de az, hogy kényelmesség miatt a nagyon még mindig pelenka van, már engem dühít.Folyton mondja, hogy már a legnagyobb pelusok is alig bírják, de mikor mondom, hogy többet rakja a bilire, akkor csak felhúzza a szemöldökét, és azt mondja majd megtanulja.Mikor?Szerintem már ennyi idősen illene bilizni, nem?
2010. jan. 13. 11:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Elvileg egy gyereknek három éves korára válik szobatisztává. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy előtte nem lehet szobatiszta, hanem azt, hogy addigra maguktól is szobatisztává válnak. Manapság megnehezíti illetve késlelteti a dolgot az, hogy jó pelenkák vannak, a gyereket nem zavarja ha például pisis. a kisebb testvér is lehet gátló tényező, ugye azzal többet foglalkoznak, még pelenkázni kell, ráadásul ha a kelleténél nagyobb figyelmet fordítanak a kicsire akkor meg pláne.

Az én lányom másfél éves és már sokan kérdezik, hogy miért nem bilizik? Mert még nincs rá igénye és kész. Még korainak tartom. Az nem baj, hogy a barátnőd lánya még pelenkás, és lehet, hogy mikor nem vagy ott bilizteti is csak nem megy még neki a dolog, ez frusztrálja az anyát és téged már leráz a témában.Én is ideges lettem mikor azt mondták, hogy egy ekkora meg ekkora gyereknek ezt meg ezt meg így meg úgy kéne enni. ahhoz, hogy ne ugorjak az illető torkának az kellett, hogy azt mondjam majd megtanulja.szóval nem lehet, hogy tényleg zavarja csak nem mondja?

2010. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!