Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hét múlva leszünk 3 hónaposa...

1 hét múlva leszünk 3 hónaposak és még nem tartja a babucim a fejét. Én lusta csecsemő voltam. Már 1 éves elmúltam mikor járni kezdtem. Lehet, hogy ezt tőlem örökőlte?

Figyelt kérdés
Amúgy 6 és fél kiló.Egy kicsit duci a drágám :)
2008. aug. 5. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Mutasd meg orvosnak,ez nem normális. Valami nem ok.
2008. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is mutasd meg a dokinak. A babák már az 1. hónapban emelik a fejüket, ill. meg is tartják egy kis ideig.
2008. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
szia hogy érted hogy nem tartja?nekünk is hasonlo van:csak az enyém hason nem emeli,ezt hipotoniának hivják azaz ideggyengeség!mi 10 hetesek vagyunk.várom válaszod ha tudok valamiben segiteni
2008. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Mindenképp vidd orvoshoz minél előbb. A mi babánk már egy hetesen tartotta a fejét most 14. hetes és már fel akar és tud ülni! És szerintem nagyon sok a hat és fél kg egy ilyen pici babának, ez a súlyfelesleg nem tesz jót a gerincének sem, tehát figyelj oda hogy ne tápláld túl a babódat. Persze ha anyatejes akkor ez elég nehéz, de minden esetre szép nagy babucika lehet. Minden jót nektek. T.
2008. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg nem jó a negy súlyfelesleg. Az én kislányom 17 hetes és csak most lett 6 kg. Mindenképpen tornásztasd, tedd sokat hasra úgy nézelődjön, akkor is ha sír egy picit, lassan elkezdheted az ülésbe húzást is gyakorolni. Ha teheted vidd babaúszásra!

Gyógytornász anyuka

2008. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a doktornőnk azt mondta, hogy ülni segíteni még nem szabad neki mert nem tesz jót a gerincének. Amúgy miért fikázza le mindenki az előzőeket? Nem rosszindulatú válaszok, csak azért mert sokallják a súlyát? Hát tényleg sok is, de ez nem baj, mert lehet, hogy hírtelen fog megnyúlni a baba.
2008. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Először is a hipotonia nem ideggyengeség, hanem izomgyengeség.

Másodszor, az én gyerekem is 6 kilós volt 3 hónapos korában(3 kilósan született), és teljesen arányos, husi baba volt és most is az. Ettől függetlenül megfelelő a mozgásfejlődése.

Harmadszor, anyatejes babát(már ha a kérdező babája anyatejes) nem lehet, nem tudsz diétáztatni!! Ez hülyeség! Úgyis annyit eszik, amennyire szüksége van, ha túleszi magát, visszabukja. Ha intenzíven elkezdenek mozgolódni a babák, akkor úgyis csökken/stagnál a hízás, inkább erősödnek, megnyúlnak. Szerintem ne aggódj a súlya miatt. Hány centi hosszú a baba? (Természetesen a kóros elhízás -ahogy az előbbi hozzászóló kolléganő írta- odafigyelést igényel, de sztem a te babád esetében erről szó sincs.)

Negyedszer, ha hasonfekvésben egyáltalán nem tudja megemelni a fejét, megtartani így egy kicsit, nem tudja átfordítani egyik oldalról a másikra, akkor valóban szakemberhez kellene fordulnod.


Másik gyógytornász anyuka :-)

2008. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahogy beparáztam, másnap elkezdett dolgozni. A karomban tartja a fejecskéjét és hason fekve is erőlködik. Tartotta a buksiját kb. 10 mp-ig. Amúgy megyünk reflex vizsgálatra. Most 6500 gr és 68 cm.
2008. aug. 8. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!