Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire baj ha kimarad a kúszás?

Mennyire baj ha kimarad a kúszás?

Figyelt kérdés
Fiam 9 hós és nem kúszik,de már felállt kapaszkodva. Mászkálni is próbál,de még nem megy. Mikor hason van tolja magát hátra, pár csntit odébb is megy. Körbeforog a tengelyén. emeli a fenekét is,de még semmi jelét nem látom annak,hogy kúszni akarna. Persze a lépegetést már gyakorolja mikor feláll.
2014. aug. 21. 15:12
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

ez az oldal szerint:

Kúszás 6-9 hónapos kor között. A kúszás lehet körbe-körbe, hátrafelé vagy előrefelé, mindegy melyiket űzi a baba, csak csinálja, mert ez nagyon fontos a hátizom és a karizom erősödése szempontjából.


Ezeket csinálja. Akkor ez lenne a kúszás?

2014. aug. 21. 15:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Körbeforog, az kúszásnak számít. A kisfiam egyből váltott is a mászásra. A fontos az, hogy a mászás ne maradjon ki, mert az alternáló mozgás nagyon lényeges fejlődési lépcső!
2014. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam sem kuszott, o rogton maszott 7 honaposan. Meg azon a hten fel is allt es lepkedni is elkezdett a kovetkezo heten, de ettol fuggetlenul fel evig maszott meg. Szoval, hiaba all fel, nem biztos, hogy kimarad a maszas! A kuszas kimaradasra azt mondta a gyogytornasz, nem baj, ha kimarad, ha szabalyosan maszik.

(Amugy nem tudtam, hogy a korbe korbe (tengely koruli) forgas is kuszasnak szamit, azt vegulis csinalta a nagyobbik gyerekem, akkor ezek szerint ki sem maradt nala?)

2014. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én sem tudtam,hogy az kúszásnak számít. De örülök,hogy akkor mégis kúszik :)
2014. aug. 21. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!