Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák, gyerekek...

Tejallergiás babák, gyerekek anyukái! Ti nem féltek, hogy valamilyen vitaminhiány alakul ki a tejtermékek megvonása miatt? Pótoltok valamivel, pl a kalciumot?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk írt fel a doktornő kalciumot. Kálcium és foszfát pótlására egyfajta porkeverék. Egy késhegynyi kell naponta az itókájába. :-D Azt mondta ez elég az olyan gyerekeknek, akik nem kapnak tejtermékeket. Mellette kap C-vitamint (önszorgalom), D vitamint (a szokásos napi 1 csepp) és mivel vérszegénységet láttak a vérteszten, így napi 20 csepp vas (Maltofer csepp) és napi 1 szem folsav. Így már nem félek! :D Te nem adsz neki semmit? Neked mit mondott az orvos???
2010. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi dokink azt mondta, hogy a tápszer tökéletes, szerencsére szereti is a lányom, 17 hónapos, és elég sokat is iszik belőle.

De azért én csak aggódom, főleg, hogy a rokonok meg ismerősök gyakran jönnek azzal, hogy ha nem iszik tejet, akkor nem biztos, hogy megkapja a szervezete, ami kell.

Amúgy Cebiont és D vitamint kap a lányzó.

Fogait figyelgetem gyakran, nincs-e valami bibi rajtuk, amúgy meg mindig dícséri a gyerekorvos, hogy milyen szépen fejlődik,úgyhogy azért alapvetően nyugodt vagyok.

Erre a kalciumos porra majd azért rákérdezek a dokinál!

2010. jan. 15. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tápszert iszik, minden egyes vitamint megkap. Amugy a mostani tejekben nem hiszem, h olyan rengeteg vitamin van. A lűányom 11 hónapig szopott, és aztóa semmilyen folyékony tejterméket nem fogad. 16 hónapos. Mivel apa tejérzékeny, viszem allergiavizsgálatra. Aztán majd ott kiderül minden.

Amugy én is aggódom, mert ugye semmilyen terterméket nem kap, néha savanyitott termékeket, de szerintem ez nem elég. hiába mondom az orvosnak, állítja, h nem baj, ha már mindent eszik. Hát ez van.

Én nem pótolom a kálciumot semmivel.

2010. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!