Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet bébiételt adni a babának? 1nap hányszor lehet?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
4-6hosan kezjuk a hozzataplalast de nem egybol bebietellel.egy kis alma barack stb.szepen fokozatosan.majd 1etkezes kivaltasa aztan ketto es igy sorban.a kisfiam fel eves ket honapja kezduk a hozzataplalast de meg mindig nem eszik annyjt meg h sikerult volna kivaltanunk egy etkezest...ez sztem nagyban babafuggo is...
2014. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3honapos lesz a fiam. anyosom azzal mondja egyfolytaba,hogy majd ha betolti a 3hot adjuk neki a repat meg krumplit,májat. Hogy mondjam meg neki hogy nem kell még az???
2014. aug. 23. 09:03
 3/6 petera6 ***** válasza:

Én szoptattam, így 6 hónapos koráig nem adtam neki mást. Akkor kezdtem almával, és kb 1,5 hónap volt mire ráérzett a más fajta ízre. Nem volt sürgős nekem és neki sem a dolog :) Most már eszik persze mindent.


A tápszeres babákat előbb kezdik etetni. De szerintem ne májjal próbálkozz 3 hónaposan :) Sőt ha lehet inkább igazi gyümi, zöldség, ha már van. Aztán majd télenvagy utazásnál, időhiánynál jöhet a műkaja :) Nézz meg egy táblázatot, hogy most mit milyen korban ajánlanak. Amúgy meg csináld, ahogy neked megnyugtató :)

2014. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán, megmondod neki h te még nem akarod hozzátáplálni és ennyi! Semmi köze hozzá h mikor kezded el. Te gyereked!
2014. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos kortól legkorábban.

A kedves nagymamával pedig nem kell foglalkozni. Ha elkezd azzal jönni, hogy bezzeg mikor ti voltatok gyerekek, akkor meg azt kell mondani, hogy bezzeg most meg mennyi emésztési és gyomorproblémás ember van a gasztroenterológián, vajon miért?...talán csak nem azért, mert ideje korán kezdtek el mindent a gyerekeknek adni, amikor még nem kellett volna?...én ennyit mondanék.

Amúgy először ha majd hozzá is táplálsz, csak kóstoltatsz. Megízleli a baba, eszik 1-2 falatot és ennyi. Majd minden nap egyre többet, megtapasztalod, hogy mik ízlenek neki és mik nem és akkor majd előbb-utóbb meg is eszik egy teljes adagot.

Az én fiam nagyon finnyás volt ilyen téren, sokáig nem ette meg azt, amit én itthon összeállítottam neki, tehát az a bizonyos almát lereszelni, banánt összetörni, stb., így maradt a bébiétel, amit viszont megevett, nálunk 1 hét alatt már megevett egy teljes adagot. Kezdetben 1 étkezést váltasz ki, majd lehet kettőt is, de az még nem az elején van.

2014. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Annak üzenném aki azt Írta hogy azért a sok hasfájós mert korán kezdik etetni a babát.hogy semmi köze hozzá :D a húsoktól kezdve mindenféle tejterméket helyettesítenek már,ami annyit tesz hogy a hús se húsból és a tejtermékek sem a bociból vagy egyéb nyilvánvaló cickóból érkeznek az asztalunkra, utána lehet nézni,megdöbbentő! A babusnak meg 3 hónapos kortól szépen adagolva az elöttem elhagzottak alapján.
2019. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!