Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, hogy reagáln...

Kisbabás anyukák, hogy reagálnátok az ilyen a "jótanácsokra"?

Figyelt kérdés

1.Ne egyen soha 150 ml-nél többet a gyerek, egy éves kora után se, (6 hós az enyém, de megkaptam hogy az övék 1 évesen se kapott 150 ml-nél többet)mert megterheli a gyomrát. 2 deci anyatej vagy táp, szóba sem jöhet.

2.Fejjem le a tejemet és adjam cumisüvegből.


Sógornőm ontja magából az ehhez hasonló tanácsokat, de minden alkalommal, amikor találkozunk. Eddig még nem mondtam semmit, de már ezek miatt pl fel se veszem neki a telefont. Tudom hogy valamilyen szinten normális hogy mindenki tanácsokat osztogat, de hogy lehet ezt jól kezelni? Nem akarom hogy mindig ez legyen. Szóljak neki? Úgy látom ha figyelmen kívül hagyom, vagy mondom hogy oké, az nem használ, mert legközelebbi alkalommal ugyanúgy mondja a dolgait.


2014. aug. 26. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ebben merül ki a tanácsadása,az még bőven jó :D

Mond meg hogy te úgy eteted,ahogy jónak látod.

Mellesleg nekem 240 milit evett 6 hósan,7hósan már 300-at.Aztán 8 hósan meg fogta és megutálta a cumisüveget,akkor átváltottunk tejpépre és abba tettem a tápszerport.Így 1 évesen már pl 350 grammot is megevett.

2014. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megteheted, hogy figyelmen kívül hagyod, és ontja magából tovább, de a béke megmarad. az én sógornőm is ilyen amúgy, igazi nagyokos típus. 3 gyerekes anyuka, de a 3 gyereket együtt neveli a nagymamával felváltva, aki süt-főz, takarít rájuk és kiváló pesztonka is. Én 2 gyerekes anyuka vagyok, aki egyedül van itthon a háztartásra a gyerkőcökre. Na a sógornőmnek remek ötletei vannak az időbeosztással, altatással kapcsolatban és a többi :) Én nem szólok neki, de nem is találkozok vele túl sűrűn, mert néha felmegy bennem a pumpa.


Vagy mondhatod is neki, hogy Neked már van egy bejáratott utad vagy a mondhatod, hogy a védőnőd nem ezt tanácsolta, és hátha leáll.

2014. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megmondhatod neki, hogy köszönöd a tanácsod, próbáltad, de Nektek nem jött be, mert azt tapasztaltad, hogy... Pl. ha a kicsi nem eszik 2 decit, nem tud aludni. Vagy nem fogadja el a cumit. Vagy ha cumiból eszik, akkor utána fáj a hasa.
2014. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, nálunk is ilyesmi a helyzet, én azt szeretem, amikor a sógórnőm azt mondja nekem, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja. :-) Persze sok dolga nincs, nagymama csinál mindent, én egyedül vagyok, nagymama nem rohan hozzánk sosem.
2014. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!