Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha már nem vasalom 7 hós...

Baj, ha már nem vasalom 7 hós babám ruháit, csak a textilpelenkákat?

Figyelt kérdés
60 fokon mosok.
2010. jan. 16. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, van aki sosem vasalja. Én máig vasalok mindannyiunknak, de csak azért, mert így puhábbak is a ruhák és jobban tetszik a vasalt ruha..
2010. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sohasem vasaltam. Igaz szárítógépünk van, abból puhán, nem gyűrötten jön ki a ruha.

Ha azért akarsz vasalni, mert, hogy az "fertőtlenít" akkor nyugodtan hagyd abba, mert az csak a vasalás utáni 1 másodpercre igaz, hacsak nem tárolod csíramentes környezetben, légmentesen zárva.

2010. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már 6 hónapos korától a textilpelust sem vasalom, mondjuk nem is fogy már annyi.
2010. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Én vasalom mindannyiunk ruháját és nem is fogom abbajóhagyni, hisz így puhábbak és szebbek a ruhák, illetve számomra valahol ez az igényesség alapját képezi (ha a sajátomat vasalom, a gyerekemét miért ne tenném).


7 hónapos ikrek anyukája

2010. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Sosem vasaltam.
2010. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem is jobban tetszenek a vasalt ruhák,de már nagyon belefáradtam! Naponta többször is át kell öltöztetni,mert kifolyik a pisi-kaki,lebüfögi magát,stb,tehát sokat kell mosnom,sokat kell vasalni,már fizikailag nehezen birom. Ha megyünk valahova,vagy dokihoz,akkor persze kivasalom,de az itthoni ruhákra már nincs eröm.

Köszi a válaszokat.

2010. jan. 16. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, valahol igazad van, de én pl. mind a 6-unk ruháit vasalom. A vasalásra mindig rászánok egy délutánt vagy estét, amikor pl. tv-t bekapcsolva vasalok. Így könnyebben megy a munka. Addig pl. apa vagy a nagyok figyelnek a picire... Én jobban szeretem, ha normálisan néznek ki a ruhák, így aztán vasalok. Hiába teregetek szépen, még így is gyűröttnek néznek ki száradás után..
2010. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia.Idő híján nem vasalok már.Amikor még kicsi volt vasaltam a ruháit de most 14 hónaposan már se időm se vasalóm mert a fiatalúr eltörte a vezetékét :( úgy tologatta a szőnyegen mint a kisautóit) Előbb-utóbb pótolni kell.A kérdésedre a válaszom az hogy nem baj,szerintem. Én úgy választom ki a megvásárolni való ruhákat hogy lehetőleg gyapjú,illetve vászon szövésű legyen ami kevésbé gyűrődik,könnyen tisztítható,nincsenek rajta felesleges gombok,az anyagából kiugró minták,és főleg a sötétebb egyszínű ruhadarabokat kedvelem.Megkímélem magam a vasalástól ,mert nagyon kevés a nap 24 órája.
2010. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10hós a kislányom vasalom a ruháit.De előfordult már,hogy elvoltam uszva és gyüröttben volt itthon.Nem baj ha nem vasalod de én nekem jobban tetszik vasalva.
2010. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is azt szeretem, ha a pelusok és a ruhák is vasalva vannak, de mi is valamikor a vasalnivalók közül öltözködünk :o) Általában a Barátok közt alatt szoktam a vasalást elvégezni :o)

Ha nem akarsz vasalni, szárítsd csipesszel a ruhákat: fellógatva a válluknál és csipesszel odafogatva a szárítóhoz. Így nem marad bennük csík.

2010. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!