Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 6-7 hetes babátok is...

A Ti 6-7 hetes babátok is csinálja/csinálta ezeket? Normális amit az én babám művel?

Figyelt kérdés

Próbálom összeszedni miket csinál. Csak kíváncsi lennék, hogy más babák is ugyanúgy csinálják-e ezeket a dolgokat. Egy-két tanács is jól jönne.


1. Hason fekve fejét emeli, jobbra-balra fordítgatja de le nem teszi. SZép lassan próbálja letenni a fejét, de ahogy leér a kis arca a matrachoz egyből felemeli és átfordítja. Ekkor azon az oldalon is próbálja letenni, de ugyan az. Ha a hasamra fektetem és úgy altatom el akkor viszont sokszor lerakja.


2.Rengeteget rugkapál, állandóan jár keze-lába, olyan mint egy kis béka folyamatosan rugdos-rugózik a lábaival, fél percre nem áll le. Van hogy csak a jobb lábával, csak a ballal, vagy mindkettővel egyszerre.


3. Keze hol ökölben, hol kinyitva kb 50-50 %, sokszor mutat fityiszt az ujjaival és a kisujját sokszor külön nyitja.


4. Általában jól eszik, leginkább szopizik de néha olyan mintha "égetné" a torkát a tápszer. Látom rajta hogy éhes, szopja is a cumit de 2-3 korty után elkezd feszelegni és sírni, mintha nem tudna inni.


5. Háton fekszik, általában így alszik, de néha magától oldalára fordul és úgy alszik el. Lábait maga elé teszi és így "L" alakban alszik, fejét hátra hajtja kezei vagy a feje alatt vagy a teste előtt.


6. Éjszaka nagyon jól alszik, általában este 10-től hajnal 5-ig. Olyankor eszik, visszaalszik 9-ig. Akkor megint eszik de ilyenkor már nem alszik vissza. Fent van délig, akkor eszik megint, utána nyűglődik délután 3-ig max 10 percekre alszik el, de felébred a legkisebb zajra is, vagy a saját rugkapálására. 3 után elalszik olyan 6-7-ig alszik azután fürdés, evés és 10 körül alszik el újra.


7. Soha nem sír szinte már a szomszédok kérdezték is hogy hol a baba mert semmi zajt nem hallanak, viszont rengeteget mocorog-feszeleg, olyan mintha "1 számmal kisebb lenne rá a ruha" és ki akarna szabadulni belőle:) máshogy nem tudom leírni, csak a cumi nyugtatja meg de azt meg 2 percenként kilöki a nyelvével és dugdosni kell vissza neki. A legújabb mutatványa, hogy folyamatosan nyújtogatja a nyelvét.


8. Arcokra figyel, mosolyog, kezd gügyögni, sikongat, a feje felett a forgót követi viszont külön a hangomra nem figyel. Ha csak szólok neki nem fordul a hangomra oda, külön fel kell venni vele a szemkontaktust és akkor figyel csak rám.


Huhh na hirtelen ennyi, bocsánat ha hosszúra sikeredett de kíváncsi lennék ti mit írtok, miket csinál a babátok. Mi a véleményetek a leírtakról.


2014. aug. 28. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen természetes, egészséges és normális :)
2014. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Igen. Az első lányom utált hason lenni, amíg a nyaka nem erősödött meg annyira, hogy nem tudta forgatni a fejét. A második lányom pedig konkrétan a kórházban már "gyakorolt". Állandóan emelgette a fejét és fordítgatta. 3 hetesen már megtartotta, egy hónaposan már percekre is. Aggódtam is, de nincs semmi probléma vele.


2. Első lányom olyan, mintha nyugtatón élne non-stop. Kivéve, ha hisztizik (sír). Egyébként a tej elalszik a szájába. Minta gyerek. :))

Második lányom meg örök mozgó.. egyszerűen bepelenkázni nem lehet.


3. Mind a két lányom keze így volt kb. 5-6 hós koráig.

Az ökölbe szorított kéz reflex. Egyébként a félelem érzet miatt van így a kezük a babáknak.

Új neki minden, te vagy az egyetlen biztos pontja.


4. Valószínűleg sok levegőt nyel. Büfiztesd meg gyakrabban. Rakd hasra, hogy az is segítse a levegő távozását. Valamint csuklón nézd meg, hogy mennyire meleg a tápszer.


5. Második lányom is csinálja ezt. Legbrutálisabb pózokat képesek felvenni a babák. Az első lányomat leraktam egy pózban aludni és úgy is ébredt fel. Ez tartott 1,5 éves koráig, amíg rácsosban aludt. Ifjúsági ágyban meg már össze-vissza.


6.Az első lányom 8 hós koráig evett-aludt baba volt. Ha már raktam le a b.kocsiba, akkor csukta be a szemét és aludt. Vele otthon voltam végig és a terhességem 90%-át végig aludtam. A második lányommal a terhességem felétől dolgoztam újra (nem volt eü-leg semmi problémám, de vágytam a normális életre.. emberekre, stb). Állandóan útn voltam, mentem, pörögtem. Sosem pihentem (aludtam), csak ritkán. Napi 3× alszik. Maximum 2,5 órát délután. Egyébként 30 perc - 1 órát reggel és "késő" délután (5 fele).


7. Szerintem még mindig fáj a hasa. Esetleg adhatnál neki vizet is. Ahogy kivettem a szavaidból vegyes baba, tehát tápszert is kap. Nem árt itatni is vízzel.


8. Ilyen pici baba még nem kifejezetten "hallgat" a nevére vagy az ismerős (anya-apa) hangjára. Ezért is vannak a zenélő babajátékok, amik sokkal élesebb hangokat adnak ki.

Egyenlőre az a dolga, hogy ismerkedjen a kezével/lábával. mind a két lányom órákig képes volt elnézegetni a beszűrődő napnak a sugarait a falon. Kedvencük a falevelek mozgása volt.

2014. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. lehet csak keresi a kényelmesebb pózt

2. a szelek járnak benne, bémozgások miatt mozognak, az enyém is csinálta csinálja akár fél órákon át a vége tele pelus, vagy szél, vagy elalszik

3.természetes, a fityisz is :)

4. bélgázok, bélmozgások evés közben, olyankor nem tud a kajára figyelni

5. néha nem árt forgatni, hagy aludjon oldalt ("pumatartásban)is, jót tesz

6. reggel 5-9-ig az 4 óra alvás, szerintem ezért nem alszik már 9 után, de összevetve szerintem jó az alvása, napi rendje

7. bélmozgások, természetes, még nem tudnak nyomni, izegnek mozognak, hogy kijöjjön valami

8. nem tudja még, hogy a hang és anya egy helyről jön, szóval nem kötötte össze még a képet a hanggal. erre valók esetleg a csipogós játékok, oldalasan is játszva vele, de ahogy elnézem ez eltart egy darabig, mire valamit hang után követnek a tekintetükkel, lehet majd akkor, ha a kéz szem koordináció már megtanult dolog.

2014. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*még a 8-ashoz

van amikor nálunk leesik valami, vagy nagy robaj történik, soha nem a hang irányába néz, hanem rám és olyankor mindig mosolygok, hogy azt lássa minden ok, ne ijedjen meg

2014. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 4-es és a 7-es pont üti egymást.

Amúgy 8gen, normális.

2014. aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!