Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora 2 éves gyermeketek...

Mekkora 2 éves gyermeketek (cm, kg)? Milyen egy napotok? Illetve mikor mit eszik?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
2 év, 3 hónapos a fiam, a 2 éves státuszon 15,5 kg és 93 cm volt. 2 éves korában kezdett családi napközibe járni, most már reggel 8-tól délután 4-ig bent van, úgyhogy egyszerűen le tudom írni a napunkat. Reggel 7-kor kelés, kakaót megissza, felöltözünk, aztán irány a csana. 4-kor elhozom, utána játszunk vagy a nagyszülőkhöz megyünk illetve barátokkal vagyunk lent este, ha olyan az idő. A gyerekek motoroznak, mi beszélgetünk. Este fél 8 körül fürdés, 8-negyed 9 körül alvás. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna a csanában, a vacsora van csak itthon. Sajnos nagyon válogat, lassan a virslin és a vajas pirítóson kívül nem eszik meg mást (hozzáteszem, itthon, a csanában szinte mindenevő).
2014. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 év, 2 hónapos lány, 11,5 kg és 88 cm körül van. Reggel kétféle időpontban kel, ha mi visszük a tesóját oviba, akkor 3/4 8-kor keltem, ha az apja, akkor fél 9-9 körül magától. Egy bögre tejet iszik és kekszet, kalácsot vagy kiflit eszik reggelire. Fél 1 körül ebédelünk, két napra szoktam főzni. Fél2-kor lerakom aludni, általában 4-ig alszik, akkor uzsonnázik. Legtöbbször joghurtot kér. Vacsora fél7-7 körül van, kenyér, péksütemény (általában én sütöm őket), szereti a Pick párizsit, a főtt sonkákat, sajtokat, májkrémet, meg általában a krémeket (tojás, avokádó, tonhal, csicseriborsó), hozzá zöldséget. Vacsora után gyümölcsöt eszik még, néha délelőtt is, ha korábban kel. Inni higított gyümölcslevet, vizet iszik.

Délelőtt előbb rendet rakunk itthon vagy bevásárolunk, utána játszóterezni szoktunk vagy csak úgy motorozni. Általában 1-1,5 órát kint vagyunk. Hetente 1x tornázni járunk. Délutánonként mire meguzsonnázik, jön a tesója az oviból, a kertben vannak sokat, vagy elmegyünk biciklizni, vacsoráig be se szoktak jönni. 8-kor elindulunk fürdeni, általában 9-re ágyban vannak.

2014. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom most lesz majd 23 hónapos,de majdnem két éves végülis. Olyan 90-92centi lehet,súlyáról ötletem nincs,de max 12,5 kiló. Enyém még nem jár sehová, 2 és fél évesen megy majd bölcsibe. Reggel felkel,elmegyünk vásárolni,vagy háztartás beli dolgok,amiben segít.Délben alszik,délután általában csavargunk,bemegyünk a városba és ott vagyunk,szaladgál stb. Én nem szeretek vele játszótérre járni.Barátaink járnak át néha néha.

Rettentő válogatós lett sajnos egy pár hónapja,kb semmit nem eszik meg,csak úgy ha van hozzá ketchup vagy majonéz mártogatni.

Reggel kel egyébként 7-fél8 körül,alszik déltől 2ig vagy fél12től fél2-ig.Este meg fél9től.

2014. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98-99cm volt a fiam. 20 hós korátó vittem bölcsibe. Reggel 8-9 közöt keltünk elvittem bölcsibe. Otthon megtudtam csinálni a dolgaim aztán 4-5 között mentem érte. Játszás, vacsi, fürdés és alvás.
2014. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én kislányom múlt hónapban volt 2 éves. 89 cm és majdnem 13 kg.

Reggel felkelünk, utána megreggelizünk, elmegyünk vásárolni azután meg lemegyünk a játszótérre. Utána itthon szoktunk játszani. Mesét néz. Ebéd után alszik. Amikor felkel, uzsonnázik, ha jó idő van, lemegyünk sétálni. Este 8-9 között szoktunk pancsolni, utána vacsi és alvás. Nem minden nap ugyanilyen, csak általában. Hamarosan megy bölcsibe, úgyhogy át fog rendeződni minden. Amúgy sajnos nagyon rossz evő. Reggelire megiszik 2 dl kakaót, az elég is neki, maximum babapiskótát eszik utána. De van, hogy gabonapelyhet eszik. Gyümölcsből csak az almát meg a banánt szereti. Nagyon keveset szokott enni az ebédből, a húst azt félreteszi, nem eszi meg. Uzsonna az általában vajas-kenőmájas kenyér vagy sima vajas kenyér szalámival vagy bundás kenyeret eszik. Ritkán eszik nutellás kenyeret is. Vacsorára megiszik 2 dl tejet és és azuán már megint nem hajlandó enni. Az édességet nagyon szereti.

2014. szept. 14. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!