Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes porcelán étkészletet adni ajándékba?

Figyelt kérdés

Az én anyukám az enyémet névadóra kapta, de annyira agyon féltette tőlem, hogy végül mindig az üvegszekrényben díszelgett és 30éves koromban kaptam meg :-D

Én szeretnék esélyt adni a gyereknek, hogy egyen belőle, amit kap ajándékba.



2014. szept. 1. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyósom keramikus, és a 16 hónapos fiamnak már csinált egyedi készletet.

De az otthoni herendiből még nem engedjük enni.


Ha használni szeretnéd, akkor ne a drága porcelánt vegyed, mert az bizony nem biztos, hogy sokáig bírja, és azt nagyon sajnálnád...

2014. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a drága alatt mit értesz?

10.000 Ftért láttam kézműveset, amiben van lapos, mély, müzlis tányér és bögre mesefigurával rajzolva.

2014. szept. 1. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. 2 évesen kezdett el porcelánból enni, de a Tescoban vettem kisebb lapos tányérokat és müzlis tálkákat 300 Ft-ért. Möbelixben 100 Ft-ért kék pöttyös bögréket.

A frász kerülgetne, ha 10.000 Ft-os készletet véletlenül könyökkel lelökne! Annyiért már teljes felnőtt komplett étkészletet lehet venni!

Én úgy gondolom, kisgyermeknél a praktikum legyen a lényeg, nem a márka.

3 éves szülinapjára kapott rokonoktól Mickey egeres tányért és bögrét, abból természetesen eszik-iszik, mert már nagyon ügyes az asztalnál és vigyáz rá.

A kicsi is kapott ugyanolyat, de 3 éves koráig szerintem nála is maradnak a "nem baj, ha törik" és a műanyag cuccok.

2014. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ennek nincsen márkája, nem a márka miatt néztem ki neki.
2014. szept. 1. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem a lassan 2,5 éves lányom olyan szinten hebrencs és figyelmetlen, hogy az esetek 99%-ában (tényleg!) kiborítja a poharakat, rengetegszer esett le neki az asztalról a tányér, tálka, pohár. A fiú sokkal óvatosabb, figyelmesebb volt már ebben a korban.

Szóval gyerekfüggő is, de 4 db-os készletért egy tízest nem adnék ki, ilyen pici gyereknek. Ő ezt még nem értékeli, én viszont sajnálnám ha összetörne, főleg egy valóban szép, egyedi, kézműves darab. 8-10 évesen inkább.

2014. szept. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt!
2014. szept. 2. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!