Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy tetszik a Daniella...

Nektek hogy tetszik a Daniella név?

Figyelt kérdés

Csak az érdekelne, hogy mi az első, ami eszetekbe jut róla, hogy tetszik nektek? Sokaktól azt kaptuk meg, hogy nem szerencsés egy ilyen átképzett, férfi név női párját adni. De ha így nézem, akkor pl. a Júlia vagy az Alexandra sem lennének teljes értékű nevek, szóval nekem ez furcsa érv. Ti hogy vagytok ezzel?


(A másik, ami még nagyon tetszene nekünk, az az Anna, de attól a "tömeg" volta sajnos eltérített. Csak a családban és a közeli ismeretségünkben kapásból hat Annát tudok összeszámolni :( Egyébként pedig az Annára meg azt kaptuk, hogy "parasztos, falusias".)


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. szept. 1. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarok bunkó és rosszindulatú lenni, de sajnos olyan sok Daniellát ismerek, hogy nekem egyből egy buta, kissé ribis lány jut eszembe erről a névről. Nem akarok általánosítani, biztos van olyan lány aki nem ilyen.
2014. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik. Az Anna sokkal szebb, még ha gyakori is. De ez a ti döntésetek kell, hogy legyen, ne hagyd, hogy mások eltérítsenek!
2014. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Semmi baj, én is mindig azokhoz az emberekhez kapcsolom a nevet, akiket ismerek :) Bár a mi környezetünkben egy Daniella sincsen, azaz egy mégiscsak van, de távoli ismerős ismerősének a lány: egy nagy aranyos, szöszke kislány, egyszer találkoztunk, de megfogott. Talán onnan is jön egy kicsit a név. Bár őt Daninak becézik, ami nem tetszik, nekünk sokkal jobban bejön az Ella becézés.


#2 Nem fog eltéríteni igazából senki, csak érdekeltek a vélemények. Az Anna tényleg nagyon tetszik, még azt is átgondoljuk, de egy csomó embertől megkaptam, hogy parasztos név, és ez kicsit elgondolkodtatott. Sosem gondoltam rá úgy, nekem mindig "királynők neve" marad :)


De köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket! :)

2014. szept. 1. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Én sem adnám, de szerintem nem ronda név. Viszont a Dani becézés tényleg furcsa. Az Ella jó:)
2014. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha egyszerűen csak Ella lenne?
2014. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tetszik az Ella, de a vezetéknév alapvetően rövid, négy betűs, ezért gondolkodunk hosszabb nevekben. (És ez az, ami jobban eltérített az Annától is, minthogy mások hogy vélekednek róla.)
2014. szept. 1. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell előre mindenki orrára kötni, hogy milyen nevet terveztek adni, mert biztos lesz valaki, aki lehurrogja!


Semmi baj a Daniellával. Szép név :)

Ha tetszik az Anna, de a tucatsága miatt nem akarod adni, akkor választhatsz ezekből: Annabella, Annamária, Marianna, ...

A Dalma is szép név.


Itt válogathatsz kedvedre:

[link]

2014. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnám a Daniellát, de nincs vele semmi baj, adjátok nyugodtan! :) És örülök, hogy végre nem tucat nevet kêrdez valaki, szóval ne hagyjátok magatokat rábeszélni az Annára!
2014. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó a Daniella, ritka de semmi gond vele. Valóban nem sok különbség a fiú verziótól, de sok ilyen név van pl Viktória-Viktor és mindekettő beceneve Viki és senki sem rökönyödik meg rajta.... de a Daniellán valamiért igen, mert az is Dani. De Ella-ként becézve tök jó, csajos is, vagy Dancsi, szóval azért lehet variálni.

Ha az Anna mindenképpen tetszik akkor valóban egy hosszabb verziója lenne jobb ahogy előttem említették pl Annabella, Annamária, Johanna ilyesmikre gondolok én is.

2014. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
gyönyörű-a kedvencem-de sajnos a férjemnek nem.kislány koromban elhatároztam,h a kislányomat igy fogom hivni-aztán mégsem ez lett
2014. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!