Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjátok a tésztát a...

Hogyan adjátok a tésztát a babátoknak?

Figyelt kérdés
8hónapos múlt a babám,és szeretnék neki tpjásmentes tésztát adni,hogy hadd kóstolja azt is.Csak nem tudom mitadjak hozzá,mert így magában nagyon száraz. Valami mártás félére gondolok,vagy ki hogy csiálja?Más receptötleteket is várok. Kenyeret szoktatok már adni?
2014. szept. 3. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
csinálj bolognait. paradicsomot,husit már ehet ilyenkor. kevés oregánót,majorannát,fokhagymát,vöröshagymát is tennék bele.
2014. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én babám 7.5 hónapos. Mi leveshez adtunk neki csigatésztát. Én nem néztem, hogy durum-e vagy nem durum. Adtam és kész. Szerintem annyi tojástól ami a tésztában van, nem lesz baja. A pici csigatészta pedig könnyen lement neki, de azért ennyi idősen már illik is, hogy darabosabb kajákat egyen. Mi eszünk már kiflit és zsemlét is.
2014. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csinálhatod úgy is, hogy főzöl zöldséget és husit, azt leturmixolod (vagy csak áttöröd) és ahhoz kevered a tésztát (vagy egészben vagy áttörve, turmixolva) így a zöldséges püré lesz a szósz hozzá. Később tejföllel is dúsíthatod neki. Bármilyen zöldséget összefőzhetsz és szószként tökéletesen megfelel. Én így adtam és adok is a kisfiamnak tésztát, nagyon szereti ezeket a zöldséges tésztákat főleg ha tejföllel behabarom.

Kiflit és kenyeret 6-7 hós korától kapott, eleinte csak pár falatot, aztán kapott egészben kiflit, majd 10 hós kora körül kezdtük el hogy reggelire kenyeret vagy kiflit kapott vajasan meg hozzá szalámi, sajt és társai.

Én az elején egész véletlenül vettem durum tésztát, durumban találtam kisméretűt. Később nem figyelgettem, amennyi tojás van a tésztákban, annyitól nem lehet baja. (én így gondoltam)

2014. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!