Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik mostanában,...

Miért nem eszik mostanában, vigyem el orvoshoz?

Figyelt kérdés

13 hónapos kislányom nagyon jó evő volt kb. 2 hónappal ezelöttig.De egyre rosszabb 2 hete semmilyen főzeléket nem akar megenni, eszik 5-6 kanállal és annyi, van amikor elkezd ordítani az etetőszékben. Nincs semmi baja, napközben vidám baba. kb. 2 hete jött ki a felső két foga amivel nagyon megszenvedett, de most már biztos nem azért nem eszik. Nem tudom a vacsoráztatásra sem rászoktatni, eszik pár falatot és annyi. Mit csinálok rosszul? A napirendünk így néz ki:

fél 7 250ml táp

10 óra : fél banán, keksz, falatkák ez változó

fél 1: itt lenne a főzelék ha megenné

5 óra: tejpép, krémjoghurt ilyesmi

7 óra fele próbálom vacsiztatni

8-kor 270ml táp

Tehát a fő mennyiség a táp amit eszik reggel és este. Szerintem fogyott is ezalatt a hét alatt. Várom a tanácsaitokat.


2010. jan. 18. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
esetleg ha reggel kevesebb tápot kapna, és a tízórai meg z uzsi 1 órával hamarabb lenne? akkor talán jbban megéhezne ebédre és vacsorára.
2010. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is 13 hónapos, és neki is volt ilyenje, hogy nem evett egy hétig. Tápszert, joghurtot megette, főzeléket nem. Én nem csináltam nagy ügyet belőle, 1 hétig azt evett, amit elfogadott, volt, hogy tízórai-ebéd-uzsi mind joghurt volt. A lényeg, hogy valamit egyen. Most nincs kedve főzeléket enni, szerintem ez nem baj (de ez csak az én véleményem, nem kell rám hallgatni).

Nálunk elmúlt, újra eszik rendesen.

2010. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Adj neki vitamint!

és:étkezés előtt fél órával frissen facsart narancslét, egy decit, az enyémnek meghozta az étvágyát.

Menjetek szánkózi, ott biztos megéhezik! Keveset húzd, ő tolja a szánkót!Két kis kezével rátámaszkodva. Farkaséhes lesz!

2010. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés gyümölcsöt adsz. Lehet, hogy ha többet adnál, jobb lenne az étvágya.

Milyen a napirendje? Eleget van levegőn?

2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég soknak tűnik. Én elhagynám a tízórait, és korábban adnám az ebédet. Ha nagyon éhes délelőtt, esetleg egy kis gyümölcs(alma, narancs, meggy)

Semmiképp nem adnék kekszet vagy banánt, szeritem nagyon eltelíti, nem éhezik meg egyig.

2010. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, ilyen időszakot él. A gyerekek annyit esznek, amennyi a fejlődésükhöz kell.

Erőltetni nem szabad, mert ellenkező hatást ér el.

Ha mostanában indult el, akkor úgy látod, fogyni fog, valójában nyúlik és jobban lemozogja a párnácskákat.

Sok friss levegő is jót tesz.

Ha éhes, eszik.

2010. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gyümit minden nap eszik mandarint, meg banánt minden nap, mellette sütötök, alma, körte, megy, ezeket a joghurtba szoktam bele tenni. Csak azt nem írtam, szerintem az elég. Minden nap vagyunk a levegön legalább 1 órát.
2010. jan. 18. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!