Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt az első 36 órátok?

Milyen volt az első 36 órátok?

Figyelt kérdés

Onnantól számolva, amikor hazaértetek a kórházból.

1) Hogy telt az első 36 óra?

2) Mik jártak a fejetekben?

3) Nehéz volt vagy viszonylag könnyen átestetek rajta?

4) Amikor eltelt az első 36 "kritikus" óra, akkor megváltozott a gondolkodás mentetek?

5) Hogyan sikerült átállnotok a "családi üzemmódba"?

6) Van olyan dolog, amiről az első 36 órában úgy gondoltátok, hogy "borzasztó, lehetetlen, felemészt"?

7) Mit adott nektek az első 36 óra? Mennyit tanultatok belőle?

8) Könnyebben vagy nehezebben éltétek meg a szülővé válást?


2014. szept. 10. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez az egész amit leírtál egy folyamat, nem zajlik le 36 óra alatt. Ahhoz ez túl kevés. Szerintem mindenkinél másképpen zajlik a kérdezett idő: függ attól, hogy hova viszi haza a babát, milyen szülése volt, van-e segítsége, van-e nagyobb testvér, stb...
2014. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem miért "kritikus 36 óra".

Ezt honnan szedted? Miért pont 36?


Egyébként nekem itt volt segítségnek anyósom 1 hétig, úgyhogy így jó volt.

Aztán meg minden jött magától.

2014. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A babámba az első percben beleszerettem, viszont kétségbe voltam esve minden miatt: hogyan fogjam, hogyan öltöztessem, hogy tegyem mellre... Plusz baromi fáradt voltam, mert hárman voltunk egy szobában, aludni nem tudtam egy percet se. De inkább kritikus 3 hónapot mondanék, nekem kb. annyi kellett, hogy olajozottan menjen minden.
2014. szept. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
semmiben nem volt másabb ez a 36 óra, mint az utána következő. Nehéz volt, egyáltalán nem álltam át ennyi idő alatt a másik üzemmódba, fájt mindenem és csak az járt a fejemben, hogy a következő órákat túléljem. Kb.3 hónap kellett a váltáshoz/változáshoz.
2014. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát erről még én sem hallottam, hogy csak az első 36 óra lenne a kritikus.

36 óra alatt nem változott meg a gondolkodás menetünk, az szépen lassan fejlődött, alkalmazkodott a babához.

2014. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére nagyon jó kislány volt már akkor is. Se a kórházban, se itthon nem sírt, csak nyöszörgött/nyöszörög ha éhes. Minden jött szerencsére magától. Nappal 3 óránként evés. Éjszaka már akkor is simán kihúzott 4-6 órát, két hós korára elérte hogy végigaludta az éjszakákat. Mintha mindig is gyermekem lett volna :)És nincs olyan hogy lehetetlen!!! :) 26/n
2014. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy stresszelős fajta, a gyerekvállalással is úgy voltam mindig, hogy majdcsak lesz valahogy, megoldjuk biztosan. A gyerkőc is megkönnyítette a dolgunkat, egy jó darabig hangját sem hallottuk. Evett, aludt. Hazaérkezés után én is igyekeztem pihenni, a kórházban erre nem volt túl sok lehetőség. Nem kavarogtak bennem nagy gondolatok, csak annyi talán, hogy hűdecuki, meg jajdejó hogy van, és egész nap el tudnám nézegetni, meg szagolgatni. Semmiben nem változtam meg, talán annyi, hogy tudtam, hogy innentől már nemcsak magamért vagyok felelős, szóval azóta nem megyek át a piros lámpán, kétszer körülnézek a zebrán, és igyekszem magamra vigyázni, hogy minél tovább legyek neki. Nem gondoltam, hogy lesz olyan, ami lehetetlen feladat. Nem az első 36 óra volt nehéz, hanem amikor 1 évesen középfül gyulladása volt, és 3 nap 3 éjszakáját üvöltötte át, vigasztalhatatlanul. Ott éreztem azt, hogy tehetetlen vagyok, és hogy borzasztó, hogy nem tudok neki segíteni. Amúgy én jobban emlékszem a kórházi napokra, mint az otthoni első időkre. Azt tudom, hogy első nap otthon sugárban letojt :)
2014. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!