Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen volt az első vezetés...

Milyen volt az első vezetés órátok?

Figyelt kérdés
Nekem holnap reggel lesz és kíváncsi vagyok, hogy mire számítsak.
2013. aug. 2. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
nem vészes,először a rutinpályára mentünk, ott megtanultam fordulókat csinálni,meg tolatni minden helyzetből,aztán utána mentünk ki a forgalomba,de aznap csak annyi időre,míg az autós suliig visszavezettem. Bevallom nagyon féltem, de ott volt a biztos pont,hogy az oktatómnál is van gázpedál,fékpedál,meg kuplung :D aztán az oktatóm látta,hogy mennek ezek a dolgok,aztán többet nem is mentünk a rutinpályára,mert nem igényeltem,mert megkérdezte,hogy szeretnék e menni még. Meg pont akkor jött be az,hogy nem kötelező a rutinpályán tölteni 10 órát,így nem kellett ott vacakolnom. Mindennek már egy éve :D
2013. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Az oktatóm egy állat volt!

Első óra: odajött értem a suli elé, az anyósülésen várt!

Mondta, hogy én vezetek el a rutinpályára, ami 6-7km-re volt!

Iszonyatosan izgultam!

Csak előttem volt kormány.

Rutinpályán mentünk 15 percet kb, aztán mondta, hogy hamarosan letellik a 45 perces időm, induljunk a következő tanulóért!

Nos, oda az autópyályán kellett mennem!

Rettegve mentem 100-al, a kanyarodás iszonyat furcsa volt, szinte nem is mozdítottam a kormányt, de az autó máris sávot váltott!

Folyamatosan rámszólt, hogy 130 a megengedett, ne tartsak fel senkit!

Szinte üres volt a pálya, de mindegy!

Ekkor voltam pont 17 éves, apával vezettem földutakon, de 20 felett soha nem mentem!


Ügyes gyerek vagyok, gyorsan tanulok, de nekem ez sok volt!


30 órából 12-t vezettem le, egyből vizsga, amin át is mentem!

Ez volt majdnem 2 éve!

2013. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a mostani módszert elképesztőnek tartom (ha nem ferdítenek a beszámolón.) Nekem az első két alkalommal csak a kuplungpedálhoz volt szabad nyúlnom a rutinpályán. Minden mást az oktató csinált. Harmadiknál már gázt, féket kezelhettem, de a csúcssebességet nem tudta mérni az óra.

A rutinvizsga után is csak nagyon csendes utcákban autóztunk, egyenrangú útkereszteződésekkel, néha egy-egy forgalmasabb út keresztezésével.

2013. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először kimentünk egy kiserdő mellé ahol felmérte hogy mennyire tudok vezetni. Mivel fater már megtanította az alapokat, ezért könnyen ment az elindulás, kanyarodás, megfordulás, stb. Ezután mentünk a városban egy órát (kisváros) Másnap én vezettem el a rutinpályáig ami egy másik városssal arréb (20km) található.

A rutinpályán végigmentem, megmutatta mik lesznek a vizsga feladatok és utána ezt kellett gyakorolnom a rutinvizsgáig. Minden nap én vezettem el a kocsit a rutinpályáig és vissza.

Ui.: Elsőre átmentem minden vizsgán.

2013. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

A parkolóban volt a találkozó, egyből a kormány elé ültem. Oktató: Vezettél már autót?

Én: Igen!

Oktató: Jó, akkor mehetünk.

Én: Hova menjünk?

Oktató: Amerre szeretnél.

Én: B.füred.

Oktató: Rendben.

Nyár kellős közepén, a 71-es úton végig :)

Füreden megálltunk kávézni, és jöttünk vissza. 7. városi vezetés után mentünk a rutinpályára gyakorolni.

2013. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

# 3/5


az 1. válaszoló vagyok. Ez nem elképesztő,hanem most már nem kötelező a rutinpályán lenni annyi időt,mivel a rutinvizsga már megszűnt. És amikor én voltam tanulóvezető,akkor előtte jött be fél évvel a rendelet,miszerint nem kötelező a 10 óra a rutinpályán ( ha jól emlékszem előtte 10 volt a kötelező)

2013. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam először az oktató vezetett a tanpályáig, majd ott mentünk 8-as alakban, először 1-sel, utána 2-sel, végül 3-sal. De már akkor visszafelé én vezettem, mondanom sem kell, hogy nagyon féltem. 2-3 órát még mentünk ott, utána már forgalomban mentünk, mert hát sajnos piac nyílt közben a tanpályán így kikényszerültünk a forgalomba. Az elején féltem, most már magabiztosan vezetem a kocsinkat :)
2013. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-es, te egy mázlista vagy akkor, bárcsak én is ennyit vezethettem volna.

Nekem csak annyit engedett, hogy a városban mászkáljak össze-vissza, 30-al.

2013. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem is megvolt az első. A rutinpályán kerültünk párat, utána irány a város, amiben jó nagy volt a forgalom a repülős nap miatt, utána meg haza vezettem 15km-t 85-el. Egy traktor mondjuk majdnem elém jött, de szerencsére megállt.
2013. aug. 3. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!