Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor születés után házhoz...

Amikor születés után házhoz jön a gyerekorvos, az kötelező neki? Tehát nem kell neki pénzt adni, ugye? És mennyi idős korig köteles kijárni?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök és ezeket nem tudom. Köszönöm a segítséget!
2010. jan. 19. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk a hazajövetel után két nappal jött, utána meg még kétszer, azóta mi megyünk. Nem kell neki pénzt adni, ez a dolga. Ha viszont "felfogadod" hogy jöjjön minden hónapban, annk díja van. Nálunk 5000ft lett volna, ez havonta egy látogatást jelentene, de mivel mindíg járunk arra, így inkább viszem, és azt a pénzt ráköltöm a lányomra. Úgy tudom hogy csak az első egy-két alkalommal köteles menni, utána nektek kell. A védőnő viszont mehet bármikor "ellenőrizni", viszont a tanácsadásra neked kell menni szintén havonta. Nálunk legalábbis ez a rendszer. Veszprém megye
2010. jan. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első kötelező a gyerekorvosnak is, nem csak nektek. A többi viszont megállapodás kérdése. Nálunk két pici van, nem vagyok hajlandó még csak tanácsadásra sem kéthetente-havonta a rendelőbe menni - sajnos nagyon sokan tesznek rá, hogy a tanácsadásra csak egészséges gyereket lehet vinni. Nálunk a doki jár havonta, illetve ahogyan szükséges az oltásokat beadni, alkalmanként 2eFt-ot adok neki.

2010. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ez úgy van, hogy amikor hazajövünk a kórházból, már aznap eljön a doki, és 6 hetes koráig a kicsinek minden héten jön 1x, ami persze ingyenes, mert kötelező neki. Utána ha kihívod, annak már díja van.

2010. jan. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk úgy történik, hogy a védőnőt értesítjük a szülésről, és arról, hogy mikor érünk haza.Ő szól a gyer. orvosnak, aki kijön.Ha pénteken érünk haza, akkor csak legkorábban hétfőn érkezik.Azután már nem jön házhoz, hanem 3 hetesen nekünk kellett menni a tanácsadásra.Azóta sem jött, és nem is fog, hacsak én nem hívom.

Pénzt nem kell neki adni amikor kijön megnézni az újszülöttet, mert ez a dolga.Viszont ha később probléma van, akkor szoktak kérni házhoz hívásért.

Én soha nem hívom ki, mert egy kicsit messzebb lévő gy.orvost választottam.Nagyon nem voltam elégedett a körzetivel.Igy olcsóbban úszom meg, mintha maradok a körzetinél, és a gyereket magánorvoshoz viszem, ha beteg.

Szerencsés szülést!

2010. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kijött a körzeti hazaérkezésünk után 1 héttel. Mivel nagyon nem volt szimpatikus, kerestem egy másikat. Felhívtam, kijött, megnézte a gyereket, adtam neki 4e Ft-ot. Azóta egyszer volt kint mikor beteg volt, akkor is kapott pénzt.

Egyébként ha viszem oltásra akkor meg is vizsgálja.

2010. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első látogatás kötelező számára, rögtön a hazajövetel után.

Utána neked kell vinni, ha nem jön közben más gond, akkor a 6 hetes oltásra.

2010. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt,hogy első nap kijött,amikor hazajöttünk,akkor adtunk 6ezret.Hívtam,mikor beteg lett a babám,akkor is adtam ennyit.Aztán most mégis a segítsége nélkül gyógyult meg a babám,még gyógyszert sem kapott,szóval én legközelebb csak ha meggyógyul,akkor adok.
2010. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzánk is kijön az orvos, megállapodtunk vele. Kérdeztem mennyivel tartozunk és azt mondta amennyit gondolok. Először nem tudtam mennyi az amnnyi adtam 5000 ft-ot, aztán érdeklődtem a többi kismamánál, akikhez szintén ez a doki jár és azóta 2-3000 ft-ot adok neki alkalmanként. Ez kb. havi 1x van.
2010. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!
2010. jan. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!