Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket küldött-e a gyerekorvo...

Titeket küldött-e a gyerekorvos kötelező szemészeti vizsgálatra a babátokkal 1 éves korban?

Figyelt kérdés
Egyik rokonunk babáját automatikusan küldték, de mi másik megyében lakunk, és a védőnő azt mondta, hogy csak akkor utal be a gyerekorvos, ha panasz van. Én azt gondoltam, ez egységes az egész országban. Ezért lennék kíváncsi rá.
2009. ápr. 28. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Errefelé(Győr)ált. 2 éves korig nem is foglalkoznak vele.A kicsimet magamtól vittem el, mert látszott, hogy gond van,és sajnos már most rossz a szeme-de még korán kiderült.Ha úgy érzed,és a pénz nem gond,keress rá a Babaszemész oldalára(ezen a néven fut),és vidd el a kicsit szűrésre. Nagyon kellemes,gyors vizsgálat, a babához nem is kell hozzányúlni-úgy értem szemcsepp,ilyenek.NAGYON Ajánlom!!!
2009. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tényleg helyfüggő pedig szerintem nem rosz.Mi Szegeden lakunk a héten voltunk hálistennek minden rendben.Ha ugy érzed beszéld meg az orvossal kérjél beutalót.
2009. ápr. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak 3 hónaposan könnycsatorna átmosása volt. A szemész azzal búcsúzott tőlünk, hogy - ha addig nincs panasz - 1 éves korában várja vissza. Nem a könnycsatorna miatt, hanem általános vizsgálatra, ekkor tudnak kiszűrni jónéhány szembetegséget. Bp.-en élünk. Szerintem vidd el a babódat, nehogy késő legyen, ha valami probléma van.
2009. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk (Budapest) is csak panasz esetén küld a gyerekorvos. Kisfiam bal szeme enyhén befelé nézett, ezért adott beutalót, azonban a szemészeten a telefont sokszori próbálkozás ellenére még csak fel sem vették, a végén a telefonközpontos maga mondta, hogy szerinte reménytelen, annyira túlterhelt a szemészet. Végül elvittem a Babaszemészhez, a vizsgálat tényleg egyszerű, gyors, nincsenek kellemetlenségek. Sajnos találtak is problémát, de a vizsgáló megnyugtatott, hogy még az a szerencse, hogy ilyen korán kiderült, így lehet rajta javítani! 11 hós kisfiú anyukája
2009. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!