Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az ha 2 napja nem...

Normális az ha 2 napja nem hízik a babám? 3hós

Figyelt kérdés
minden este megmèrem ès 2napja ugyanannyit mutat a mèrleg. 150gr tápszert eszik. De van hogy evès után sír egy kicsit,majd ha büfizik abbamarad a sírás. Èhes maradhat? Lehet úgy adni tápszert, hogy pl 170víz de nen teljes 6kanál tàpszer?
2014. szept. 12. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Egy tanácsot tudok adni: tedd el a mérleget, jobb lesz az életed.
2014. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En is pont ezt akartam irni .Nem kell meregetni ha latod nő l fejlődik. Gondolom napközben sokat mozog már. Ha a tapszerbe nem rakod a megfelelő mennyiseget akor csak vizlesz a többi.
2014. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik hetente 1szer kell mérni az első hónapokban, 3-4 hós kortól pedig havonta.
2014. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

oh, nálunk meg havonta méri az orvos, külön kérték, hogy ne vegyünk méreleget, mert csak stresszelik a szülök magukat a sulygyarapodás miatt.


én igy azt mondom, amit az elsö válaszolo. tedd el a méreleget, ha éhes lenne, büfizés után is sirna, söt visitana. :)

2014. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is sokáig mértem, szoptatásonként is. Nem mumus az a mérleg, csak megnyugvást ad. (Én nem vettem, nálunk a gyerekorvos szólt, hogy DE kellene.) Egy 3 hónapost már nyugodtan mérhetsz hetente 1x, mindig ugyanakkor, pl vasárnap este fürdés előtt ruha nélkül. Sőt, egy újszülöttnél se releváns a napi súlymérés. Teljesen felesleges. Te se eszel mindig ugyanannyit, egy ekkor babánál egy nagyobb kaka, aztán mindjárt nincs meg a napi hízás. A tápszert meg úgy készítsd, ahogy a dobozra van írva, se többet ne tegyél bele, se kevesebbet.
2014. szept. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tudtam, hogy Magyarországon ekkora szerepe van a mérésnek. itt Franciaországban, az elsö honapban megmérték kétszer, majd havonta.. és külön kérik, hogy ne vegyünk mérleget, elég ha az orvos nézi.
2014. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ismerettségi körben volt olyan gyerek, aki evett és alig hízott, az se normális. Olyan is, aki alig evett, alig hízott. Ilyenkor egyáltalán nem felesleges a mérleg csak meg kell próbálni nem magunkat idegesíteni a használatánál. (Nekem se ment egyszerűen először.)
2014. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem csinálhatsz 170ml vízből tápszert! pontosan kell kimérni, ha többet akarsz csinálni, akkor 30ml többet kell. egyébként miért baj ha mondjuk 20ml tápszer megmarad?

ne ezen spórolj.


mérni meg nem kellene minden nap, csak heti 1x. az se mindegy, hogy mérés előtt mikor evett, mikor kakilt. de 3 hónaposnak nem kell minden nap hízni

2014. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!