Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem úgy, hogy elhanyag...

Miért érzem úgy, hogy elhanyagolom a kislányom?

Figyelt kérdés

1 éves kislány anyukája vagyok. Minden pillanatomat vele töltöm, folyton vele foglalkozom. 2 éves korában megyek vissza dolgozni. Annyira úgy érzem, hogy nem foglalkozom vele, és hogy rohan az idő, és felnő, mire észbe kapok, és úgy érzem, hogy elhanyagolom, holott nem igy van, de mindjárt itt az idő, hogy mennem kell vissza dolgozni, és nem tudom, hogy akkor mi lesz, hogy akkor mennyit fogok tudni foglalkozni vele. Annyira szeretem, és tényleg, mindig vele vagyok, de valahogy úgy érzem,hogy ez sem elég, többet kellene.

Tudom, ez elég értelmetlen, de hasonló tapasztalatok?

Köszönöm!



2014. szept. 15. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a babám 4 hónapos korában mentem vissza dolgozni (külföld, ez itt a normális) és akkor éreztem ezt vele, hogy kihagyom a babám életét. Borzalmas érzés volt.

Én úgy próbáltam ezt enyhíteni, hogy egyrészt nem hagytam magamon elhatalmasodni az érzést, mert csak letargiába estem volna. Másrészt pedig igyekeztem valami programot csinálni a babámmal, ami neki program, amit ő élvez. És nem néztem az időt, nem siettünk sehova, ha 1 óra alatt vettünk meg egy kiló kenyeret akkor 1 óra alatt. A lényeg az volt, hogy ő élvezze. Így úgy éreztem, a lehető legjobbat kihozom a helyzetből és megnyugodott a lelkem.

2014. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt kipróbálom. Jó példa volt, mert a boltba és vissza például mindig rohanok, mert hogy gyorsan főzzek, legyen étel ebédre, stb.

De ezentúl megpróbálom, hogy megnézzük azokat a virágokat, leveleket, kavicsokat, amiket a kislánykám nézeget, és jobban megvizsgáljuk. Majd átszervezem a főzést, pl. főzök mindig előre, amikor csak tudok. Köszönöm szépen!

2014. szept. 15. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg,nem kell minden pillanatot vele tölteni és csak vele foglalkozni,bele fogsz bolondulni,sőt már most látszanak a jelei,és ezt nem rosszindulatból mondom.Nagyon rástresszelsz,egy valamit tanul meg nem a mennyiség hanem a minőség a fontos,emellett nagyon jó ha egyedül is felfedezi a körülötte lévő világot,ha egésznap foglalkoztatod erre nem lesz lehetősége ráadásul sokkal nehezebb lesz az elválás.Szánj időt magadra ha van párod rá is,legyél a gyerek nélkül,legyen fontos saját magad is.Hidd el nekem azzal ártasz igazán ha tiszta ideg vagy azért,hogy nem tudsz 24 órán keresztül vele foglalkozni.Tudsz majd vele foglalkozni annyi mindenre van idő,és ne aggódj jó lesz neki,gyerekek között lehet.
2014. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az a legfontosabb, hogy minden pillanatomat a kisfiammal töltsem, hogy minőségi időt töltsünk el együtt. Megértem az érzéseidet. Én 2 naponta előre főzök, ilyenkor a férjem fürdeti a kisfiunkat, én pedig összedobok egy 40 perc alatt egy kétfogásos menüt 2 napra előre. Egyszerűen elkészíthető dolgokat főzök. Így napközben nem a közös sétától veszem el az időt a főzéssel. A házi munkát is napi pár perces szakaszokban végzem. Ez nekünk bevált. Mi így délelőtt is tudunk levegőzni úgy, ahogy Te írod: kavicsokat, virágokat nézünk, kutyákat simogatunk, bevásárolunk, de ráérősen, olyankor ez a program. Alvás/uzsi után megint megyünk, játszózunk vagy otthon játszunk, ha nem jó az idő. Fantasztikus benne lenni a gyerkőcöm életében, engedem, hogy egyedül fedezzen fel mindent, a háttérbe húzódom, de imádom figyelni, úgy érzem, ilyenkor minden pillanatot örökre elraktározok magamban. Nagyon gyorsan elszállnak a gyermekévek, és már nem lesz helyem az életében. Ez így is van rendjén. Addig viszont ki akarok használni minden pillanatot. Ajándéknak érzem a kisfiam figyelmét és azt, hogy még ennyire igényel.
2014. szept. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ja és nekem még valami bejött a 16 hónapos kislányommal.

Én amikor csak lehet, bevonom őt a teendőimbe. Pl a kiteregetésnél ő adogatja a ruhákat (egyet ad és 20-at szétdobál, de nagyon élvezi), akkor amikor főzök, odaültetem és ő pakolja bele a tálba a hozzávalókat (nyilván nincs kés, villa, tűzhely közelében), akkor vettünk neki külön babaseprűt és babafelmosót és amikor én felmosok ő is hozza az övét és tologatja. Ez egy külön ilyen játékkategória, hogy "utánzós játékok", minden ami a háztartásban van, csak játékban. (porszívó, vasaló, edények stb)

És a legcukibb, mikor apa füvet nyír ő meg megy utána a kis kattogós fűnyírójával, az egész szomszédság olvadozva nézi.

Igaz ezerszer lassabban haladok, de iszonyatosan élvezi, hogy ő is aktívan "dolgozik". :-)

2014. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!