Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átszoktatás rendes ágyba?

Átszoktatás rendes ágyba?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Lányom lassan 2 éves. Épp beteg,így hát 45 perc ordítás után gondolt egyet és kiugrott a kiságyból a fotelbe,ami az ágya mellett van. Tehát át kéne szoktatni rendes ágyba.Na már most ez megy máshogy is azon kívül,hogy 3000 x is visszaviszem az új ágyára,ha kijön?
2014. szept. 17. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én melléfeküdtem, amíg elaludt, így nem szökdösött. Körülbelül két hét volt, mire megszokta.
2014. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit úgy érzem türelmetlen vagy vele, már bocs. Betegen 45 percig hagytad sírni a rácsos ágyban? Aztán azon aggódsz, hogy hányszor kell majd visszavinni?

A fiam 11 hónaposan kapott rendes ágyat, most 4 éves, de max 2x próbálkozik be este, hogy szomjas, meg pisilni kell. Azt is csak mostanában. 2 évesen én még megvártam míg elaludt. Előtte meséltem neki, majd simogattam, míg elaludt. Esély nem volt kimászkálni, mert nem maradt egyedül, amíg nem aludt.

2014. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Te ismered a lányod, hogy megérett-e már a rendes ágyra. Az is lehet megoldás, ha kivesztek 2 rácsot a kiságyból.

A fontos inkább az, hogy legyél mellette amíg elalszik, fogd fel azt a +20-60 percet pihenésnek. Ha meg beteg, legyél egy kicsit türelmesebb is.

A fiunk közel 4 éves, de egyszerűen nem hajlandó itthon a kiságyáról lemondani. Rácsok kivéve a szabad mozgás érdekében. Este elalvásnál mellette vagyunk.

A lányunk alig 2, ő már igényelte a rendes ágyat. Este amíg el nem alszik (akkor elég izgága tud lenni) mellé kell feküdni, hogy ott maradjon. Délben simán befekszik az ágyába, és alszik. Ha nem maradna meg, odafeküdnék mellé.

2014. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, kiságyba alszik általában beteszem és magától alszik. De! Annyira gyerekfüggő az alvás.. Amikor nem akar aludni és melléfekszem annál rosszabb. Ha simogatom be nem áll a szája, ha úgy teszek mintha aludnék lemászik az ágyról és megy játszani.. Szóval nem minden gyerek marad ott akkor se ha mellette fekszel 1 órát se.. Ha meg magamhoz ölelem feszíti magát hogy szabaduljon.. Én nemis fogom lecserélni az ágyát még sokáig mivel nem aludna úgy úgy se. Próbáld meg azt hogy magad mellé veszed mondassz egy mesét aztán beteszed aludni. Nálunk ez működik jelenleg. Ha egyből beteszem nem alszik, sír, de mese után mutatja a kiságyat és mondja hogy oda oda.
2014. szept. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, te ismered a lányod. Én a 17 hós fiamat tutti nem tenném még rendes ágyba, ha mellé feküdnék (próbáltam már délutáni alvásnál hogy magam mellé raktam mert az ágyában nem akart aludni) csak dumálna meg felugrana, azt hinné hogy szabad játszani.

A kiságyban szó nélkül egyedül alszik el, nem állok felette, cumiból eszi a tápszert és úgy alszik be.

2 hete kimászott az ágyból, totál beparáztam hogy most mi lesz, de a férjem fúrt 4 lyukat és még lejjebb lett rakva a fekvő felület.

2014. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a bajom,hogy totálisan magától alszik a kiságyban el.Ma kezdte el hogy kijön,de gondolom így éjjel is ki fog,pontosabban este ahogy leteszem majd bele.

Nem tud aludni rendes ágyon,sosem aludt azon és velem sem aludt sosem,így nem megy ha melléfekszem,mert beszél,kinyomja a szememet,ugrál vagy elmegy játszani ő is máshová.

És azért hagyom betegen is sírni,mert csak náthás és köhög,nem lázas.Ha rajta múlik nem alszik napközben.És mindenképpen ragaszkodom a nappali alvásához egyrészt majd a bölcsi és ovi miatt,másrészt mert nehéz vele egész nap alvás nélkül.

2014. szept. 17. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!