Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért is kell a babáknak...

Miért is kell a babáknak menetiránnyal "fejjel" utazniuk?

Figyelt kérdés
valahol olvastam, talán az agy-koponya fejlődés, vagy nem is tudom mi kapcsán, pl az autóban is pont jó, hogy a hordozót is úgy kell bekötni hogy a baba hátra néz.
2014. szept. 17. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

a kisbabát a legkisebb hordozókban (0,1 kategória, és általában a 9kg> 13kg> kategóriás) menetiránynak háttal kell bekötni.

ennek az az oka, hogy fékezésnél a gyerek feje belefekszik a támlába, és nem előre bukik. sokkal biztonságosabb így, semmi egyéb fejlődési ok nincs, csak az élet és egészségvédelem.

2014. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen ez így van

de ez pont kapóra is jön valami agyi dologban

2014. szept. 17. 22:55
 3/7 A kérdező kommentje:

szóval mint pl ringatni nem szabad oldalasan csak előre-hátra

rázni sem szabad a babát(mert az agya a koponyafalna ütközhet, bele is halhat van is rá statisztika sajnos)

és utaztani fejjel tanácsos.(mert?)

2014. szept. 17. 22:57
 4/7 A kérdező kommentje:
csak azért aggaszt, mert a babakocsiban nem tudom úgy utaztatni, szóval születée óta nem helyesen utaztatom:(
2014. szept. 17. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:

A babakocsis részt nem értem. Amíg mózesban van, csak fekszik, tehát tök mindegy milyen irányban van a feje. Meg különben is, a babakocsival xsak nem fékezel akkorát, mint egy autó. :)

A babakocsiban bármilyen irányban tolhatod, ne aggódj nem lesz tőle agykárosodása.

2014. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
úgy látom egy kicsit rápörögtél erre a témára.
2014. szept. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 p.csabesz ***** válasza:

Nem rápörgött, hanem túlperdűlt...

Ez már fáj!!


Egy újszülött gyerek fejének a súlya a testének 25%-át teszi ki.

Ugyanez egy felnőttnél mindössze 6%.


50km/h-nál az ütközési erő akkora, mintha a 3. emeletről esne ki a gyerek.


Ezt a fejletlen nyaki csigolya nem bírja el, ezért (tesztek szerint) 4éves korig menetiránynak háttal a legbiztonságosabb.

Egészen pontosan 532%-kal.

Ezért a fejlettebb országokban igyekeznek is betartani ezt.

Svédország, Norvégia élen jár ebben.

Na és a statisztikájukat is meg lehet nézni.

Ott az elmúlt 20 évben annyi gyerek halt meg, mint nálunk tavaly 2 hét alatt.


De visszatérve, amikor a gyerek háttal ül és nagyobb fékezés vagy ütközés van, az ütközési erő a gyetekülésen oszlik el és nem a gyerekre hat.

Az ülés pajzsként működik.

2014. okt. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!