Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babát sehogy nem szabad...

A babát sehogy nem szabad ültetni. Lehet valami baja attól, hogy ismerőseim viszont mindig "fél-ültetik" rövid időre?

Figyelt kérdés

mindig szólok, de soha nem fogják. legközelebb már megint úgy tartják a babát, ahogy utálom és nemigen mondhatom el hatszor mondjuk egy anyának aki már felnevelt 3 gyereket..


szóval aggódom. olvastam maradandó gerincsérüléseket okoz.


szóval ők úgy ültetik általában, hogy ölben van, háta a hasukra támaszkodik, feje már a gyomrukon és attól függően hogy ők mennyire ülnek egyenesen, vagy hátra dőlve, úgy "ül" a baba is.


vajon egészséges még a babám???


2014. szept. 17. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tök rugalmasak a pici babák, egy kis görnyedéstől sose lesz bajuk... mert azért eléggé életrevalók ám ezek a kis babucik! természetesen az újszülöttekkel nagyon óvatosan kell bánni, de ha már babáról van szó, semmi bajuk nem lesz, ha megtámasztva picikét ültetik őket.

amúgy a legtöbb bébihordozó is azért egy kicsit ülős pozició ám ... szóval ha úgy lenne, ahogy gondolod, akkor nem szabadna az autós ülés (bébihordozóba) se rakni a kicsiket.


ez minden kezdő anya vesszőparipája, az enyém is ez volt, az ültetés. majd rájössz aztán, hogy túlaggódtad, ami persze helyén is van, hisz mindannyian aggódunk a babánkért, gyanús is, hogy ez egy természetes ösztön, és az a baj, ha nincs.


szóval semmi baja nem lesz, nyugi :)


nézd meg ezeket a képeket, nagyon édik is,meg meg is fognak szerintem nyugtatni, a kisbabák rugalmasságát illetően :)

[link]

2014. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már tudja tartani a fejét és fogják a hóna alatt, nem lesz baja.
2014. szept. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta az ortopedus, ha egeszseges akkor nem kell sem ulesbe huzni sem semmi ilyet csinalni, magazol fog mindent nem szabad siettetni. en nem engednem h olyat csinaljanak vele amire onmagatol meg nincs kesz.
2014. szept. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha támasztva van a háta (ez esetben a hasnak), akkor nem lesz baja.

Én is fogtam így az enyéimet, amikor már stabilan tartották a fejüket.

Viszont ennek ellenére azt mondom, ha neked van egy elved, amit a saját gyerekednél eldöntöttél, azt még akkor is kötelessége tiszteletben tartani mindenkinek, ha már 20 gyereket nevelt fel...

2014. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A minap járt nálunk egy Dévényes, mivel férjem is ezt csinálja, meg a kislányunk is ezt szereti, megkérdeztem, hogy nem baj-e.

Azt mondta nem, nyugodtan lehet neki már így lennie időnként, a lényeg, hogy váltogassuk a pozicíókat. Amíg meg van támasztva a háta, addig nem baj.

2014. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

aranyosak a magzatpózos képek, az enyém kb a harmadiknak felelhett meg,mert a lábai a bordámnál voltak a feje lent :)


amúgy meg azt olvastam még úgy sem szabad ültetni, hogy támasztva van a háta(dehát mindent lehet olvani a neten meg annak az ellenezőjét is..)


a babám 4 hónapos, tartja ugyan a fejét, de sokszor bizonytalanul "nyaklik" még

2014. szept. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!