Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan éltétek meg a szülés...

Hogyan éltétek meg a szülés utáni időszakot? Normális, hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem és vegyes érzések kavarodnak bennem. Évek óta várok a baba érkezésére és most mégis úgy érzem, hogy kicsit megijedtem. Hirtelen, egyik napról a másikra anya szerepben találtam magam és most érzem igazán a felelősséget, ennek a komolyságát. Megijedtem, mert tudom, hogy semmi se lesz úgy mint előtte volt. Ugyanakkor nagyon szeretem a kisbabámat, mindent megtennék érte, de ezektől a vegyes érzelmektől megijedtem. Nálatok is voltak hasonló érzések? Hogyan rázódtatok bele az anyaszerepbe? Szívesen fogadok tanácsokat! :) Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 19. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam a második hét végén jött el ez a félelem érzés, mert akkor már nem jött anyu segíteni.

Este mikor a kicsi elaludt bőgtem egyet, másnap félve keltem, hogy mostmár ketten leszünk itthon. De ahogy teltek a napok és minden rendben volt, elmúlt ez az érzés, és átvette a boldogság, a büszkeség és a babában való öröm.

2014. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én alig vártam a baba érkezését, azt hittem, hogy majd hogy fofok bőgni ha először meglátom, de nem így volt és ezen meg is lepődtem. Én sztm egy kicsit depis lettem, féltem, fáradt voltam, fájt mindenem, nem tudtam miért sír, nehéz volt megszokni az éjszakázást,nem éreztem magam boldognak. Kb 3-4 hétig tartott és azóta minden szuper. A legtöbb nő érez félelmet és hasonlókat.
2014. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nagyon nagyon sok anyukánál van ez.

Én is aggódtam érte, szerettem, óvtam az első perctől, de nem vagyok egy sírós fajta, mégis itt bőgtem, hogy mi lesz a régi életünkkel. :D

Minden marad, de szünetel. :)

Meg lehet oldani, ha már nem szopizik és van segítség, hogy romantikázzatok és ha elaludt a kicsi, akkor is ugyanolyan lesz minden este.

Nagyon fontos, hogy jól alakítsátok ki a szokásokat és a kicsi pl hamar aludni menjen, mert így Nektek is sok időtök marad és kipihentebbek lesztek. :)

Bármennyire imádom és nyugis a lassan két és fél éves lányom, nem bírnám, ha este 11-kor feküdne le, mint sok ismerősömnél. Káosz az életük és nem is élik meg jól a kis gyerekes időszakot, pedig nagy részt Rajtunk múlik minden. :)


Imádni fogod a kicsit, és napról napra jobban!! De ha már Téged akar, oda bújik, megpuszil, mondja, hogy anya, meg hogy szeretlek, akkor aztán kimondhatatlan lesz az érzés!!! :)

Én most a második babámat várom és most még ŐT nem tudom elképzelni, de tuti, hogy odaleszünk érte is. :)

Idővel minden kialakul és ha önállóbb lesz a kicsi, akkor még jobban fel lélegezhetsz.

Ha nincs etetés, pelusozás, stb. :)

Szuper dolog babázni! Sok boldogságot!

2014. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Borzalmas volt. A gyerekem sem tudtam szeretni, tele volt a tököm az egésszel, és ha ott és akkor megkérdezi valaki, csináljuk-e vissza az egészet, belementem volna. Most majdnem egy éves, imádom, nagyon-nagyon. Idő kellett mire megemésztettem a borzalmas szülést, és az utána levő jó pár hetet, hónapot. Nálad jobbnak tűnik a helyzet. Légy türelmes, nyugodt és adj időt magadnak, magatoknak, minden szépen a helyére kerül majd újra! :) Kitartás! :)
2014. szept. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a szülés utáni depresszió. Valószínűleg a nők nagytöbbségénél előjön, csak valaki letagadja. De szerencsére általában enyhe lefolyású. Először bepánikol az ember, hirtelen idegennek érzi magát az anya szereptől...hát akkor mit szóljanak a fiúk:D Teljesen normális. Pár nap, pár hét, esetleg pár hónap és vége lesz, a lényeg, hogy beszélgess erről pároddal, anyukáddal, ismerőssel, barátnővel, akik már átélték ez...ne csak itt. Legyen valaki, aki meghallgat, ne szégyeld magad emiatt. Fogadj el segítséget, tanácsot. Mikor észreveszed magadon, hogy bepánikolsz, vegyél egy mély lélegzetet, mond magadnak: meg tudom csinálni, nem kell parázni, nyugi van, mindent jól csinálsz!

Pár hónap múlva már nem lesz olyan idegen a szerep, majd hozzászoksz. Néha, ha belegondolok, hogy van egy kislányom, még mindig kicsit fura, hogy anyuka vagyok, pedig 4 éves, és épp a kishúgát várjuk karácsonyra:D

Most nálam meg azok jönnek elő, hogy "szeretni fogom e mindkettőt egyformán?"..meg hasonló hülyeségek:D

2014. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első 6-8 hét szörnyű volt, pedig a szülés nem okozott gondot.

Egyáltalán nem készültem fel arra h mi vár rám utána.

Emlékszem hazajovetel után, nem találtam a helyem, még a fák is masmilyenek lettek a kertben, minden idegennek tűnt, egy új életnek.

Az éjszakák.szörnyűek voltak, magányosnak éreztem magam és féltem. Féltem a picimtől, h nem tudom elaltatni, megnyugtatni. Ha kettesben hagytak minket a sírás kerulgetett.

Aztán ezek az érzések szépen lassan tompulni kezdtek majd elmúltak. Azért a mai napig nagyon tudok örülni a társaságnak! :-)

Kitartást, minden rendben lesz!!!


14 hónapos legényke anyukája

2014. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 hetes kora körül kezdtek ezek a dolgok a helyükre kerülni bennem. Szégyelltem, hogy így érzek, de aztán minden visszazökkent a helyére :)
2014. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat, jó, hogy nem csak bennem van félelem. Én is úgy gondolom, hogy normális az, hogy megijedtem, hisz most lezárult egy korszak és valami új kezdődött el, ami tudom, hogy sokkal szebb lesz, de az ismeretlen mindig ijesztő tud lenni kicsit. Szerencsére párommal ezt megtudjuk beszélni, szerinte is idő kell, hogy megszokjam a változást, az anyaszerepet. A kisbabám nagyon nyugodt, így ez is megkönnyíti a dolgomat. :)mellette van időnk egymásra. Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) biztos belejövök én is az anyaszerepbe :)
2014. szept. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!