Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek 4 hónaposan elkezde...

Van akinek 4 hónaposan elkezdett kúszni a babája?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, az enyém, csak hátrafelé :-) Most 5 hós, néha már sikerül picit előre is haladni. Illetve sokat van négykézláb, a lábait rakja is előre, de a kezeit nem mozdítja, ezért ennek a végeredménye mindig fejreesés :-)

És a tied?

2014. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiam 5honaposan kezdte csak elore.6,5honaposan felallt.most 7honapos es egesz nap allna.csak sokat esik meg.:-(maszni meg nem maszik.de remelem nem marad ki.
2014. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom 3,5 hósan kezdett kúszni, 4,5 hósan mászni, most 6,5 hónapos, már feláll kapaszkodva, számomra hihetetlen, a fiam ennyi idősen "mégcsak" hasról hátra fordult és próbálkozott a másik irányba forogni.
2014. szept. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a túl gyors mozgásfejlődés se jó! meg lesz később a böjtje...az én picim 3,5hósan forgolódott. 4,5 hósan kicsit kúszott, de rögtön rátért a mászásra. 6 hósan fel tudott ülni és 14 hós koráig csak mászott és persze a vége felé lépegetett bútorok mellett. végül 14 hósan indult el.de örültem, hogy a mászás után kicsit lelassított!és én is kicsit visszafogtam.
2014. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És mi lesz a böjtje? És hogy fogtad vissza a babád, lefogtad, hogy ne csinálja? Jaj Istenem....

Szerintem tudja az a gyerek, hogy mikor mit kell csinálnia. Nem kell irigynek lenni, mert a tied később csinált mindent.

2014. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát a fiam egy picivel mindent hamarabb kezdett, nem sokkal. nincs még 4 hónapos és 2 foga már áttörte az ínyét lent, nem töltötte be még a 3 hónapot (pár nap kellett) és megfordult hasról hátra. most azt veszem észre hogy felhúzza a hasát, behúzza a lábait alá, majd kirúg. vagyis a kúszást a lábaival kezdi próbálgati, a keze még kell hozzá. és nem akartunk hinni a szemünknek a párommal, hogy ez hogy lehet :D nem siettetem ám csak rengeteget van hason, csak úgy szeret lenni. lehet ezért próbálgatja magát :)
2014. szept. 25. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:
az én lányom is 4 hónaposan már kúszott, majd 5 hónaposan ült, mászott és 6 hónapos múlt 2 nappal, amikor felállt. Én akkor nem tudtam, hogy ez gyors, első baba stb. Böjtje nem igazán volt, inkább az, hogy emiatt később indult be a beszéde, 3 évesen kezdett el összetett mondatokban beszélni. Viszont az oviban a legjobb mozgású gyerek, már többen kiválasztották maguknak (tornázó, meg gimnasztika tanárok más iskolából)
2014. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom ülni kezdett nagyon hamar. Ez volt az első nagy mozgás amit csinált. 4hónaposan állt négykézlábra (sose felejtem el, mert nem hittünk a szemünknek) így hintázott majd rá 2 hétre ebből kiült oldalra. 5 hónaposan már stabilan kapaszkodás nélkül ült. Ő nem kúszott csak mászott az ülés után pár nappal. Aztán állni is nagyon hamar 5és fél hósan kezdett. 9és fél hós koráig bútorok mellett lépegetett majd elindult önállóan még 10 hónapos sem volt.A védőnő azt mondta ő ilyennel még nem találkozott. Semmi baja 2és fél éves egészséges kislány!
2014. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!