Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek 5-6...

Van itt olyan akinek 5-6 hónaposan még nem kúszott-mászott a babája, de viszonylag korán elkezdett járni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor jól le vannak maradva. Most 5 hósak, meg se fordultak. De tudtommal 6 hóig megfordulni kell csak, nem?
2013. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, de anyum meselte hogy egybol elkezdtem jarni 9 honaposan(elotte nem maszkaltam, senem kuszva).Ahogy tudom ez eleg korai.
2013. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3-6 hó átfordulni hasra, visszafordulni kb 4-6 hósan, kúszni kb 6-9 ig és mászni csak utána kb 8-10 hósig kell elkezdenie.(kúszásnál lent van az alkar és a has is, mászásnál tenyéren-térden van)

ha sokat van hanyatt, lassabban fog akár forogni akár kúszni, de ez nem baj, majd behozza.

Tedd sokat hasra majd ha ezt megszokta, akkor ne add rögtön a kezéhez közel a játékot, hadd kelljen 10-20 centit küzdenie érte. eleinte garantált a bőgés,(sok anyuka itt hagyja abba, nem értem miért, nem fáj neki semmi, csak nem megy és dühös, ez van) de napi pár perceket feltornázod hosszabbra és minden ébrenlétre és 1-2 hét alatt rengeteget változik.

2013. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja és én sem kúsztam, hanem átfordulás után sokat pörögtem hason és háton majd kicsit másztam 8 hósan, és 9 hósan felálltam és kézen fogva jártam.

de szkeptikus vagyok a szülők által elmondottakkal kapcsolatban, mert nem tudom észrevettétek-e, mindig egy hónappal korábbit mesélnek. A férjem állítólag 10 hósan járt, majd ahogy ment a terhességem már 9 hósat mondott anyósom, most 8 hónál tartunk.... és ami a poén benne, hogy novemberi születésű és az elvileg első lépéseit demonstráló fotókon csizma, kabát ill. áll a karácsonyfa előtt...:))

na ennyit erről

2013. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem hason szeretnek, de úgy alszanak el. Kinyomják magukat, de van, hogy kisfiam ujja egyből a szájába és készül elaludni.
2013. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a legtöbb embernek nem kúszott-mászott a babája 5-6 hónaposan.Akkor még csak fordulnak.NEm is jó a korai mozgásfejlődés,mert izomletapadásra utalhat.hol olvastad ezt hogy 5-6 hónaposan már kúsznak-másznak a babák?
2013. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem is hason alszik, ujj be és már szundít is, nem is kell altatgatni, de ha ajárókában van ott valahogy tudja, hogy nem az alvós hanem a játszós hely, ott hason sosem alszik, hanem mindig molyol valamivel meg gyűrkészik.

:)

2013. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ja és 3. vagyok

én a kezdő dátumokat írtam, amit a gyógytornász mondott (eleinte mennie kellett a lányomnak dévény tornára, mert nem tartotta a nyakát rendesen, pont tegnap bocsátottak el minket, hogy nem kell többet menni, mert behozta a lemaradást, sőt egy kis sajtkukac) és a dátumokat ő mondta, hogy ha eddig az ideig nem kezdi el ezeket, akkor menjünk vissza, ad pár motiváló gyakorlatot otthonra.

És tényleg nem jó a túl korai kezdés, mert nem igazán jó ha átugorja valaki a stádiuomkat, a lányom fordulás után rögtön négykézláb akar lenni, pedig előtte még pár hónapig kúsznia kéne, szóval most nem teszünk magas játékokat elé, hanem hasalós molyolósat.

2013. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rokonom kisfia 5 hónaposan állt fel a kiságyban.. ha nem látom el sem hiszem.
2013. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,igazatok van,csak mindenki azt kérdezi,hogy kúszik-e,mintha már kötelező lenne ilyen korban.
2013. jan. 5. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!