Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaki hypotomia. Megyünk...

Nyaki hypotomia. Megyünk neurulogushoz, de ha gyogytornát javasol az miből fog állni?

Figyelt kérdés
2 hós a babóm, a drnő azt mondta, hogy nem tartja rendesen a fejét. Ilyenkor már abszolut tartaniuk kell? Gondoltam még ráérünk, nagyon meglepett. Pár mpig tartja, de általában még hátra vagy előreesik a feje. Hason nem szeret lenni, de pár napja már direkt fektetjük hasra hogy erőlködjön egy kicsit. Ez jót tesz?
2010. jan. 21. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
hát... 1 hónapos korától kb. 5-10 másodpercig bírnia kell tartani a fejét ; ami 3 hónapos korára a 10 percet is simán elérheti. Viszont jó hír, hogy könnyen "rendbe " lehet hozni, kis torna aztán menni fog az neki!:)
2010. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia az én fiamnál is ez volt 2 hósan nem tartotta akkor én szóltam a dokinak ő nem mondta hogy ez gond lenne.

kértünk időpontot neurologushoz ahova 4 hetet kellett várni mire kaptunk időpontot.

ekkor a fiam már 3 hós volt, mikor mentünk már nem volt semmi baj tartotta a fejét.

kicsit elkésett de nem volt gond vele.

biztos nálatok sincs nagy baj

2010. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy hónapot várhattok a fejemeléssel. Mi 3 hónaposan kezdtük a gyógytornát (Dévény) szintén nyaki hypotónia miatt, heti egyszer jár a gyógytornász és már nagyon ügyes a kislányom (4,5 hónapos). A mi neurológusunk szerint nem kell hasra tenni, mert úgy nem lát semmit a világból és csak dühös lesz. Hátra fektetve mellé kell rakni a játékokat (nem fölé), hogy oldalra forduljon és onnan fog hasra fordulni, ha úgy látja jónak.
2010. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kilenc hetesen állapították meg, akkor kezdtem tornáztatni.Egy hónap múlva semmi baja nem volt.Minden nap többször is rakd hasra, akkor is ha sír.Idővel meg fogja szeretni.Nekem ülésbe kellett felhúznom, ami azt jelentette, hogy napi ötször tíz percig kellett csinálni.Meg kellett fogatni a hüvelykujjamat vele, a mutató és középső ujjammal rá kellett fogni a csuklójára, és nagyon lassan felhúzni ülő helyzetbe, majd ugyanolyan lassan visszaengedni.Ha nem nagyon durva a helyzet, lehet hogy nektek is előbb otthoni torna lesz.Nekem nem kellett vinnem gyógytornászhoz szerencsére.

2010. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok.most olvastam, hogy más neurológus nem javasolja a hason fekvést, a miénk kifejezetten javasolta, és nekünk használt.Már csak azért is erőlködött, hogy lásson valamit.
2010. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

6 hetesen mi is kaptunk egy ilyen diagnózist. Ott azt javasolták, hogy plédből csavarjak hengert, és arra tegyem rá a babát naponta 5x5 percre. Hát mit, mondjak, utálta...Aztán napra pontosan 3 hónaposan elkezdte emelni a fejét, mostanra (7 hónapos) pedig minden lemaradást behozott, sőt!!

-szóval 2 hónaposan emiatt szerintem korai egyből tornára vinni, bár ártani nem árthat.

2010. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi lányok a gyors válaszokat, akkor nem aggódom :o)

Még nem hívtam a neurológust, vajon mikkorra ad majd időpontot...? A drnő is úgy vizsgálta első alkalommal, hogy a kezeinél fogva ülésbe húzta. Akkor ha pelusozásoknál ezt én is csinálom óvatosan, nem árthatok vele?

2010. jan. 21. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:
11.36-os vagyok: nekünk ezt is javasolták, naponta 4-5 felhúzás óvatosan.
2010. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11.23-as vagyok.Nem árthatsz vele, csak ne hagyd ülő helyzetben, hanem azonnal kezdd a visszaengedést.Csak nagyon lassan csináld.
2010. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!