Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakoriak ezek a fiú...

Mennyire gyakoriak ezek a fiú nevek?

Figyelt kérdés

Lassan 37 hetes vagyok, de nevet még nem sikerült választani a kisfiunknak. Nem szeretnénk se túl gyakori, sem olyan nevet adni, ami nagyon különleges. Mit gondoltok ezekről a nevekről? Sok van a környezetetekben?


Zalán, Ádám, Vince, Lőrinc, Csongor, Zsombor


Más neveket is szívesen veszek! Köszönöm😄


2014. okt. 1. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Vincét és Lőrincet nem ismerek és nem is hallottam a környezetemben

A többi már- már tömegnév.

2014. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ádám és Zsombor gyakori. Többi nem annyira. Csongor nagyon szép szerintem.
2014. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

Zalán 15.

Ádám 4.

Vince 58.

Lőrinc 95.

Csongor 70.

Zsombor 21.

Szerintem normális, jó nevek. Csak Lőrincet nem ismerek, a többiből meg 1-2-őt.

2014. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vince, Lőrinc, Csongor felénk nincs.


A többiből ismerek párat. Főleg az Ádám gyakori.

2014. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan nehezen megy a névválasztás... Ha kislány lenne, választani sem tudnék! Köszi a segítséget!
2014. okt. 1. 09:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk a Zalán, Csongor, Zsombor tömegnév.

A Vince és a Lőrinc egyáltalán nem jellemző.

Az Ádámon én is gondolkodtam, de lehurrogtak, végül Áron lett, de ebből is van néhány a környéken, bár nem túl sok.

Ha illik a vezetéknévhez, én a felsorolásodból most a Lőrincet választanám.

Nagyon ritka nevek most az ismeretségi körömben:

Vendel, Kenéz, Kende, Mirkó.

Nekem a régi, de nem túl elcsépelt nevek jobban tetszenek, ilyen az Ádám, Bálint, Mátyás, Lőrinc.

2014. okt. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Csongorral nem találkoztam még, de a többi névhez mind volt szerencsém.

Szerintem ne a gyakoriság szerint dönts, hanem figyelj arra, hogy passzoljon a vezetéknévhez, és nektek is szimpatikus legyen.


Mikor a fiunk nevét választottuk ezek voltak a szempontok, meg az, hogy ne essen túl közel a szülinapjához, illetve a családban ne legyen (az Ádám emiatt esett ki). Nem néztük a névranglistát. Később néztem meg, évek óta 2. helyezett a név (Máté).

Az ovis csoportjában mégis egyedül van.


Nekem a felsoroltak közül leginkább az Ádám tetszik, egy örök név. Minden életkorban viselhető, és külföldi is simán kimondja.


Amúgy ez a gyakoriság elég érdekes dolog. Az egy dolog, hogy hány gyerkőc kapja az adott nevet, de ez országosan értendő. Nekem egy viszonylag ritka nevem van (sose volt top 100), de már általános iskolában is volt ugyanilyen nevű osztálytársam, illetve az egyetemen évfolyamtársam. Ehhez képest a korosztályos topnevekből 1-1 volt (néha 2).

2014. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4. vagyok, én a Lőrincre szavazok:), nagyon szép.
2014. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Ezek közül nekem az Ádám tetszik egyedül. Zsomborból Dunát lehet rekeszteni itt, Lőrincről a rossz dinnye jut eszembe mindig.
2014. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Keresztfiam Zalán, munkatársam Csongor, rokonom Vince, szomszéd gyerek Zsombor, Ádámból vagy egy tucatot tudnék mondani, Lőrinc nevű ismerősöm nincsen. Az én fiam amúgy Olivér, ha lesz másik fiam, akkor a Botond nevet fogja kapni. Az Olivér név nem ritka, de nem is annyira gyakori, szerintem szép és különleges név.
2014. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!