Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött pici fiam egy...

Újszülött pici fiam egy percet sem bír ki nélkülem. Ez normális?

Figyelt kérdés

Azt tudtam, hogy szeretnek bújni, hallagtni a szívdobogást, de azt kicsit túlzásnak tartom, hogy egy percet sem bír ki nélkülem. Ezt olyan szinen kell érteni, hogy most voltunk a szüleimnél, pár percre mentem csak ki az udvarra telefonálni, addig az apja fogta és mire visszértem, már torka szakadtából üvöltött. Édekes, azt nem tudom honnét érzi meg, ha más karjában van és egy picit végigsimítok a hátán vagy egy szó nélkül megpuszilom a fejét, már arra is megnyugszik :) Nagyon édes, de néha már kezd kicsit kiborítani, ha nem vagyunk egy légtérben, akkor úgy sír mintha nyúznák. A dokinál meg az volt, hogy ott is olyan üvöltést csapott, megfogtam a csöpp lábát és annyit mondtam neki, hogy "cssss" és máris abbahagyta...


Kegyetlenség lenne, ha egyszerűen hagynám néha másnál sírni és nem rohannék oda? Elvégre nem mindig csak velem lesz.



2014. okt. 1. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Érzi a te hangodat, illatodat, rezgézesedet, azért nyugszik meg olyan gyorsan tőled.

Biztosan fog ez majd változni az idő múlásával, bár nálunk apával az első pillanattól kezdve el volt.

2014. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mert szerintem csak arról van szó, hogy eddig a nap 24 órájában veled szimbiózisban élt, és most kell még neki egy kis idő, hogy felfogja, hogy már nem benned van :)
2014. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem kegyetlenség, az a jó, ha minél több emberhez szokik hozzá. Ettől nem lesz lelkisérült gyerek, csak megszokja, hogy rajtad kívül is vannak mások az életében.
2014. okt. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem baj, ha még sír, ha nem vagy mellette. Majd megszokja, hogy nem csak te vagy a világon.
2014. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
10 napos baba.
2014. okt. 1. 19:14
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Normális! Majd változik, de nem egyhamar, lassan megszokja apát, aztán a nagyszülőket és szépen önállósodik. De ez még sok hónap, nyugodj bele, hogy neki ez kell, ne hagyd sírni.
2014. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egy 10 napos babát nem szabad szándékosan sírni hagyni, kiborulni (10 nap alatt) meg végképp nem.


Majd ha hozzászokott, hogy nem benned van, akkor nem fog sírni.

2014. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kell a babáknak 2-3 hét, mire egyáltalán felfogják valamennyire, hogy már nem bent vannak. Új neki minden, még a saját emésztését sem szokta meg, nem hogy a kinti zajokat, levegőváltozást stb. Egyelőre te vagy a biztos pont, a te illatodat, hangodat ismeri a legjobban, veled érzi magát biztonságban. Nincs ezzel semmi baj, örülj neki, hogy nálad megnyugszik, sok anyuka szenved attól, hogy nem tudja megnyugtatni a saját gyerekét (én is voltam így, borzasztó rossz volt).

Idővel sokkal izgalmasabb lesz neki a külvilág, a különféle arcok, igényelni is fogja, hogy más kezében lehessen. Most elsősorban rád van szüksége!

2014. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Jesszusom! Te komolyan sírni akarod hagyni a 10 napos babádat?! Bocsi, nem lecseszni akarlak, de ezt hogyan képzeled? És milyen anyák azok, akik itt azt tanácsolják Neked, hogy hagyd nyugodtan sírni, szokjon csak hozzá, hogy nem csak Vele vagy?! Ráérsz 1 éves korában kondicionálni a gyereked. Most kutyakötelességed kiszolgálni a nap minden pillanatában! Miért vállaltál gyermeket, ha 10 nap után már sok Neked? Az eszem megáll az ilyen kérdéseken és az ilyen hozzászólókon!
2014. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na ide figyelj, kedves utolsó!! Nem tudom, hogy képzelted ezt a hangnemet, nehogy már egy két perces rohadt telefonbeszélgetést ne lehessen lebonyolítani a jelenlétem nélkül! Imádom a fiam és persze, hogy akartam, de nem írjunk már olyanokat, hogy minek szültél. Örülök neki, ha te majd a 30 éves gyerekedet is a szoknyád mellett akarod tudni, de én tudd meg hogy nem és nem érdekel, hogy mit írsz. Attól még szerethetem a babát, hogy nem egész nap rajtam csüng. És örülök neki, ha valakinek annyira bejön az élet, hogy nyugodtan megteheti ezt, mert nem kell visszamennie dolgozni korán, mert férjecske eltartja, meg anyukának meg anyósnak meg tesónak meg mittudomén kinek szülte a gyerekét, mert ő szülés után fél évig nem takarít mert szült, de nem mindenki ilyen!!


Többieknek köszönöm a válaszokat!!

2014. okt. 2. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!