Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mogyorósi Dóra, Dorottya vagy...

Mogyorósi Dóra, Dorottya vagy Dorka?

Figyelt kérdés
Dorkának lenne becézve, bármelyik is lenne, de a Dorka nekem nem tűnik így önmagában szépnek, csak ha becézik.

2014. okt. 3. 18:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

+1 szavazat a Dórára. A vezeték névhez is ez illik a legjobban, rengeteg féle képpen lehet becézni és ha felnőtt korában ügyvédként bemutatkozik nem kell szégyelnie a nevét.

A Dorka név is tetszik, de inkább csak becenévnek.

A Dorottya viszont nem jön be. Azokat a neveket amúgy sem szeretem, amiben benne van a TY hang.

Gratulálok a babához :)

2014. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én a Dórát vagy a Dorottyát adnám, a Dorka nagyon kislányos, becenévnek aranyos, de fiatal felnőtt, felnőtt, vagy idősebb nőnek már kicsit nevetséges. amúgy én is Dóra vagyok, már 13-14 évesen utáltam ha Dorkának becéztek, mostanra mindenkinek Dóri vagyok.
2014. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Dóra, szerintem az egyik legszebb név és becézve is aranyos. A Dorottya nekem túl komoly, a Dorka pedig komolytalan (kivéve ha becenév). Szóval egyértelműek +1 szavazat a Dórára :)
2014. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
* egyértelműen (félregépeltem, bocs)
2014. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Dóra
2014. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Dóra. A Dorottya olyan mint valami szójáték, a Dorka pedig csak becézésnek jó kislánynak, vagy bizalmas barátoknak.
2014. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!