Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy 8-9 naponta...

Lehetséges hogy 8-9 naponta lecsökken a tejem?

Figyelt kérdés

csak szoptatok, 3 honapos a baba. kb 600 ml korul eszik a jobb napokon, alkalmankent 100 ml korul, meg is hizza a heti 150-180 grammot. naponta egyszer, reggel kifejem a melleim,az ebbol nyert 60 ml-t altalaban megkapja este vagy fagyaszto. tehat ez elvileg felesleg.

Na most, néha - és általában azt koveto napon ha veletlen kimarad a fejés, - néha van egy két egymast koveto nap kb hetente, két hetente egyszer, amikor a melleim lottyedtek, puhak, 30 mlt tudok kifejni, nem csopognek pedig mindig szoktak. ilyenkor a baba egyszerre csak 70 mlt eszik viszont orankent cicin akar lenni. nem tudom hogy ez azert vqn e mert nem ehes, vagy azert mert ilyenkor valamiert ilyen keves a tejem....mivel fejni se nagyon sikerul ezeken a napokon, gondolon az utobbi. ennYit szamitana ha egy nap kimarad a fejes?? és miert, amikor az elvileg felesleg mennyiseg? akkor kellene pont elegnek lenni a tejnek ha nem fejek...nem?? eloszor arra gondoltam novekedesi ugras de tenyleg 2 hetente ez van. ilyenkor nekiallok ezerrel fejni es akkor visszajon es ujra elkezd 120-140 ml korul enni. de miert vannak ilyen hullamvolgyek? massal is van igy?


2014. okt. 4. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

a cicid nem tud különbséget tenni a "felesleges" fejés és a szopi között. ő annyit termel amennyi a szükséglet. ha egyik nap nem fejsz és kevesebbet eszik a baba, mondjuk 400 jön ki aznap akkor s szervezeted másnap nagy valószínűséggel nem termeli meg a 600at. de fejsz, akkor inger éri a melledet és úgy veszi, több tej kell, így másnap több lesz.

egyébként az jó ha ilyenkor óránként cicizik, mert ezzel növeled a mennyiséget. szóval emiatt ne ess kétségbe :) főleg, hogy a szoci közben is termelődik folyamatosan, szóval olyan nincs, hogy elfogy, csak nagyon lassan termelődik ezért türelmesen kell szoptatni :)

2014. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok. még azt lehagytam, hogy számokra nem tudsz hagyatkozni :D

jó lenne, de nem így működik :)

reggel vizes tejed van, ez könnyebb, kevésbé tápláló.

este pedig nagyon sűrű, zsíros tejed van, ez laktató :)

jól ki van ez találva. tehát reggel ahhoz, hogy jól lakjon, sokkal többet kell ennie mint este. ha reggel szopizik 120at, este meg 70et, akkor is ugyan annyira jól lakik, hisz más a tej összetétele. olyan ez mint ha megennél reggel 2 barackot, este meg 3 szelet kenyeret. grammra ugyan annyi, mégis a kenyértől majd kipukkadsz, a 2 barack meg könnyű... :)

2014. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, nem is az a gondom hogy rggekevesebb a tejem mint este. hanem hogy van par egymast kiveto nap amikor.egesz nap alig tud enni - reggel is. es az, hogy 400at eszik, mar a kovetkezmenye annak hog keves a tej. tehat nem azerr lesz keves mert csak 400at eszik. hanem lefekszunk ugy hogy tok jol evett az nap, egesz nap omlott a tejem, masnap meg mar ez van, mintha nem toltott volna ejjel vissza vagy nem tudom.
2014. okt. 4. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
és ezek a napok előtt milyen az éjszakátok? alszol eleget? mert attól is lehet ha nem pihened ki magad. na meg ha nem iszol eleget. ezeket gondold át, hátha csak ennyi a gond :)
2014. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mindent ugyanugy csinalok rengeteget iszom es ejjel egyszer kelek tehat viszonylag pihent vagyok. egyedul a fejésben látom okát csak nem értem ennyit szmitana ha 15 napbol egy nap reggelén nem fejek?? hogy utána 2 napig kinlodnom keljen a tejért?
2014. okt. 4. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez szokott lenni. Kb hetente-kéthetente van egy-két nap amikor ahogy írod plottyedt es ugy tűnik kevesebb a tejem.

Viszont en nem szoktam fejni es a babám sem ker feltűnően gyakrabban ilyenkor. Most öt hónapos.

Nem tudom en se mitől lehet... lehet ez így normális?

2014. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!