Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotónos babák anyukái...

Hipotónos babák anyukái mikor, hogyan derült ki, hogy baj van a kicsivel (ki vette észre, javasolta a vizsgálatot. ), hol állapították meg az izomlazaságot? Milyen alkatú (vékony, normál, duci) a babátok?

Figyelt kérdés
Gyerkőcöm lassan 1 éves lesz, és e hónapban vittem el gyógytornászhoz (védőnő javaslatára), mert nem akart mászni. A gyógytornász pedig megállapította, hogy hipotón. A gyógytornász még azt is mondta, hogy ezek a babák vagy nagyon vékonyak, vagy nagyon (bocsánat a szóéírt) kövérek, puhák (mint a kelt tészta). Kíváncsi lennék, hogy igaz-e. Az én lányom ugyanis nagyon vézna, már nem egy orvossal találkozott (akiknek tudniuk kéne, hogy a hipotónos babákra mi a jellemző), mégis mindegyik megkérdezte miért ilyen vékonyka.
2010. jan. 22. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam most kilenc hónapos, és ő is kicsit hipotón volt. Bár nálunk korán kiderült, mert koraszülött volt (34. hét), két hónaposan már mentünk a kórházba gyógytornára. De nem sok változást láttam, annak ellenére, hogy itthon is tornáztattam, úgy, ahogyan mondták. Ennek ellenére ott három alkalom után már azt mondták, hogy nem kell mennünk, holott fél évesen még nem forgott egyik irányba sem. (Bár nála ugye a hat hetet mindig le kellett vonni.) Én azért elvittem három hete egy dévényes gyógytornászhoz, hogy nézze meg. Azt mondta, még mindig az egy kicsit, ezért hetente egyszer mentünk hozzá. Előtte a forgáson kívül semmit nem csinált, az első masszírozás után másnap reggel kúszni kezdett, estére már olyan volt, mint a villám. Második alkalom után másnap reggel mászni kezdett, estére már abban is profi volt. A harmadik után felült, és már térdelésből próbálja magát állásba húzni, és szerintem nemsokára össze is jön neki. Pedig előtte még ha én fogtam, sem tartotta meg magát a lábán. Szóval én a tapasztalataim alapján az állami tornát simán kihagynám, de a dévény módszer nekünk is nagyon nagyon bevált.
2010. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy a kisfiam most kilenc hónapos, 81 cm és 11 kg. Szóval végül is nem vékony, de nem is kövér. Csak nagyon nagy.
2010. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És mit csinál a gyereked, hogy gyógytornászt javasoltak?
2010. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is koraszülött.

Most 10,5 hós.Nálunk nem mondta senki hogy hipoton,de késett a mozgásfejlődése,ezért én(nem orvosi javaslatra,a doki sz@rt se ér)elvittem egy dévény tornászhoz 9 hónaposan.

Nem ült fel a babám,csak forgott.

Most ott tartunk hogy feláll vmi mellett,vagy térdel és próbál felállni.

2 alkalom után felült,és idáig 4* voltunk.

2010. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem állami gyógytornászhoz vittem, hanem magánhoz, aki szintén a Dévény tornát alkalmazza. Az első alaklom után nekem is elkezdett mászni (előtte csak kúszott 3 hónapja). Csak sajna mi olyan nagyon laza izmokkal rendelkezünk, hogy 2 hete fáj a nyaka, alig tudja estére a fejét megtartani. Kedd este odáig jutottunk, hogy négykézláb mászott és tolta maga előtt a fejét, mert nem tudta megemelni. Csütörtökön voltunk a tornán, és pénteken már sokkal jobban bírta, már nem szenvedett annyira estére.

Azt mondjuk nem értem miért hívják Dévény tornának, hiszen igazából masszírozza (vagy legalábbis valami hasonlót csinál) a gyerkőcöt.

Az én lánykám 80 cm, és 7,2 kg.

2010. jan. 23. 06:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Gyógytornászt azért javasolt a védőnő, mert 11 hónaposan még nem mászott, de mégcsak négykézlábra sem volt hajlandó emelkedni. Ha én négykézlábra emeltem, akkor is elterült a földön.
2010. jan. 23. 06:11
 7/12 anonim ***** válasza:
bocsánat az off-ért,de erre a tornára mikortól lehet vinni a picit és mennyibe kerül?nekünk nyaki hipotóniánk van,mindig jobbra fordítja a fejét.annyit mondtak,tegyem hasra.ezzel a tornával tudnak segíteni?
2010. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

22:27 vagyok 09:08-nak.

Tornát 3 hós kortól ajánlott már elkezdeni.Ahova mi járunk 30 perc és 2500 ft.

2010. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 hosan vettem eszre, hogy "feszit" (ivbe fesziti magat), meg ilyenek. elmondtam a doktornonek, aki beutalt neurologushoz, aki napi 4 tornaztatast irt elo, kulonben mozgasserult lesz, meg ilyenek.. jol ramhozta a fraszt, annyira, hogy meg se alltam a dévény alapitvanyig, ahova azota is jarunk (igaz, mar csak kontrolra) (10 hós a baba, már totyog, teljesen jól van)

igazabol ismerek ott mas hipoton babakat, de egyik se volt vekonyka, nemhiszem, hogy lenne osszefugges. (de kövérek sem voltak igazan, szoval szerintem nem igaz)

szóval röviden: 3 hósan, neurológus, és normál testalkatu (79 cm, 9,7kg)

2010. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja, Panni néni után hivjak dévény tornanak, vagyis Dévény Anna után, aki ezt az egeszet kifejlesztette
2010. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!