Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban 2 naponta kell fürdetn...

Valóban 2 naponta kell fürdetni az 1 év körüli gyermeket? (többi lent)

Figyelt kérdés
Fel sem merült volna bennem soha ilyen kérdés, de már több alkalommal is hallottam, hogy a nagyobb gyerekeknél így kell, mert a napi fürdőzés akár árthat is a picinek.. Ez tényleg így van?? (most 6 hónapos a fiam, és nem volt nap, hogy ne fürödtünk volna, és nem is tervezem másként ezután sem, de kíváncsi vagyok mit gondoltok..)
2010. jan. 23. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én minden nap fürdetem és így is marad. Szeret is pancsolni miért fosszam meg ettől az örömtől. 10 hónapos kislány.

2010. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
áááá fürdik minden nap. ez a temészetes nálunk is. én is fürdök, az apja is, tehát fel sem merült bennem,h ne.
2010. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ahogy Ti is írjátok!! Szerintem is így van ez rendjén! Köszi a válaszokat!
2010. jan. 23. 09:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az így szokás, hogy fürdetünk minden nap, úgy mond ez esti szertartás része, (több nálunk nyugatabbra eső országban ez nem szokás) Reálisan belegondolva egy csecsemő nem a bányában dolgozik, tehát különösebben nem is lehet koszos. Semmi baja nem lesz ha nem fürdik minden nap, csak letörölgeted. Vannak érzékeny, száraz bőrű babák, akiknek jobb ha nem fürdenek minden nap. A barátnőm lánya kicsinek utálta a fürdetést, ezért igyekeztek rajta gyorsan túl lenni, illetve időnként kihagyták a fürdést.
2010. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi 2-3 naponta fürdetünk, most 4 és fél hónapos a baba.
2010. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi nem is fürdetjük már egy ideje. Egyszer fürdéskor több vizet engedtem a kádba, beletettem a picúrt, és eltűntek a lábai. Gyorsan kikaptam és újra megjelentek. Ekkor gondoltam arra, hogy ez a víztől lehet. Azóta nem fürdik. :)


Komolyan: mi baja lenne tőle. Nálunk pl. szertartás az esti fürdés. Anélkül el sem alszik a drága. Kipróbáltuk, tényleg nem. Ja, és élvezi is a pancsit.

2010. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocs az elküld-re ütöttem. Folytatva:

Amikor kiveszem, és ráteszem a törölközőbe, becsavarom, erre Ő, elkezd a törölközőben "Sárkánykodni", kibontom, és vigyorog. A masszírozások krémezés közben... Áhhh. Pedig én az apa vagyok, de kész vagyok olyankor a kis gengsztertől.


Szimpatikus

2010. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sárkánykodás: nyelvét kinyújtva kicsit karcosan liheg. Ha visszaválaszolsz neki ugyanígy, akkora kacaj a válasz, hogy remegnek a lábaim.
2010. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Angliában au-pairkedtem,amint megérkeztem,első este már egyedül maradtam a gyerekekkel.Én elküldtem őket fürdeni,mert itthon azt szoktam meg,h minden nap fürdünk.A gyerekek tiltakoztak,elhessegettem,gondoltam nincs kedvük.Másnap kiderült,h igazuk volt,hetente egyszer fürdenek,a többi nap mosakodnak csak,mert az-orvos!-apuka szerint ők még nem izzadnak-iskolások voltak-,és nincs szükségük a napi fürdésre.Az iskolai egyenruhájuk fehér garbó volt,amit naponta cserélni kellett,mert koszos lett a nyaka a gyerekek nyakától,az ágyneműt is mosni kellett hetente,mert koszos lett...ennyit a művelt nyugatról.:))
2010. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

németben élek,a szomszédomnak 3 hónapos a pici lánya,én 9. hónapban vagyok,lassan jön nekem is a picúr.Tegnap este volt itt a csaj,mutattam neki miket vettünk a kicsinek és valahogy elő jött a szó a fürdetésről.Mikor mondtam hogy mi minden este fürdetni fogunk,nézett rám hülyén...kiderült : náluk a vasárnap a fürdetős nap (van még egy 3 éves gyereke is) és mint elmondta,ő és az apuka még szerdán is fürdenek... :S

Hát nekem ez kicsit magas,ha egy este valamilyen oknál fogva nem tudok fürödni,reggel az az első,olyankor aludni sem tudok jól.Szerintem egy pici baba is jobban alszik fürcsi után

2010. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!