Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes babáknál normális,...

8 hetes babáknál normális, hogy éjjel akár 4x is szopizni akarnak? Vagy lehet csak szomjas? Kislányom éjjel akár 4x is felébred szopizni. Csak rövid ideig eszik és aztán alszik tovább.

Figyelt kérdés
Olyasn jó lenne ha legalább 4 órát kibírna éjjel evés nélkül, nappal ugyanis előfordul, hogy akár 5 órát is el van szopi nélkül. Mit tegyek? Sajnos cumit, és üveget nem hajlandó elfogadni! Ötletek? Vagy még korai lenne???
2010. jan. 23. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag normális, bár nekem minden eddigi 8 hetes babám már átaludta az éjszakát. Nem lehet, hogy túl laza lesz estére a tejed?
2010. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem egyenlőre semmit légy türelemmel!Az én kisfiam is így volt igaz mi tápszeresek vagyunk,de már egy hete végig alussza az éjszakát!Én is úgy voltam vele,hogy már mikor 5 órát aludt már jó volt de mikor legelőször aludt 7 és fél órát egyszerre én voltam a világon a legboldogabb:)3 hónapos baba anyukája:)
2010. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ezt , hogy sikerült elérned? Légyszi írd le, hogy nappal, hogy etetted őket, hogy éjjel ilyen jól aludtak. Rendesen eszek este is meleg ételt, tejem van bőven, tegnap le kellett fejjem mert azt hittem szétdurran már.
2010. jan. 23. 13:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a baj, hogy nappal valamikor 5 órát is vársz az etetéssel. Ha nappal 3 óránként úgymond "megtömöd", akkor estére telítődni fog a pocakja és nem fog éjjel felkelni annyiszor, mert akkor pihen a gyomra.

Én 3 óránként szoptattam a kislányomat 8 hetesen (7,10,13,16,19,) és éjszaka csak egyszer kelt fel enni (hajnali 1-2 körül és rögtön vissza is aludt). Most már napi 5-ször eszik 4 óránként és este 9-től reggel fél7-ig alszik.

14 hetes kislány anyukája

2010. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát van hogy 2 óránként eszik, mondhatnám soha nincs 3 óránként etetve. Ha ilyen óraműpontosan eteted mit csinálsz akkor amikor elintéznivalód van pont 10-kor? Tényleg érdekelne! Próbáltam betartani a 3 órát, de maradtunk az igény szerinti etetésnél, különben már mind a ketten diliházba jutottunk volna :-))). De félre ne érts, minden elismerésem a tied, éjjel szeretek én is aludni. Nem késő elkezdeni a szigorú 3 óránkénti etetést?
2010. jan. 23. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. A 3 óránkénti etetést nem úgy kell érteni, hogy 12.59 van, mnlltartó kigombol. :) Plusz mínusz 10 percek simán beleférnek, az úgy már 20 perces kilengés és ha elintézni valóm van, akkor aznap lehet kissé borítani a napirenden. A lényeg a rugalmasság. Hidd el, egy idő után a babád magától be fog állni és úgy könnyebb az élet is. Nekem a lányom pl, már óramű pontossággal ébred fel 13.50 és 14.00 között (már hallom a hangját). Ja, és soha nem ébresztettem fel a kaja miatt, ha aludt, csúsztunk egy kicsit, de belefér, mert a napirend is érte az ő igényei szerint van.

A 4 órásra kb 1 hét alatt álltunk át, de türelem kell hozzá.

2010. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és 5 órát soha ne várjál nappal szerintem egy 8 hetes babánál.
2010. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia

En is igeny szerint szoptattam, es az elejen ejszaka gyakrabban szopizott mint nappal, de ugy kb 2,5-3 hos koraban atallt az ejszaka 1 max 2-szeri evesre. Magatol, nem tettem en semmit. Es volt hogy 9 orat aludt, de altalaban 6-ot. Es az ismeroseim kozul azok akik ejjel nem szoptattak, 3-4 hos korukig tudtak csak szoptatni. Doki akkor azt mondta ejjel higabb a tej, es kicsi baba-kicsit szopik-hamar emesztodik, legyek turelmes. Szerintem nalatok is kialakul.

2010. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a válaszokat, kipróbálok mindent. :-) Az is nagyon megnyugtató, hogy lehet magától beáll majd az éjszakánk!!! Boldog babázást mindenkinek és szép éjszakákat :-)
2010. jan. 23. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!