Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én ezt már nem értem?! Cici-ko...

Én ezt már nem értem?! Cici-kontra-cumisüveg

Figyelt kérdés
Első gyermekem és a lehető legjobbat szeretném adni neki !Mindenkitől azt halottam ,hogy igény szerint szoptassam ,mert az a legjobb a babámnak ! Ez ment is szépen eddig ,de miután gyűlöli a cumit és a cumisüveget ,ha elkezd szilárdat enni akkor hogyan fog inni ? Mert itt jön elő ,hogy aki kizárólagosan szoptat az ugyebár nem cumisüvegezik ! Na de ilyenkor mi van ? Azt azért nem gondolhatják komolyan ,hogy pohárból itassam a kisfiamat éjjel ,vagy például nyáron ha megyünk valahova..Adjam fel az elveimet ,amit máris feladok akkor amikor itatni kezdem és adjak neki cumisüveget amit idáig utáltunk ?
2010. jan. 23. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis add fel az elveidet!Mennyi idős most a gyerkőcöd?Mert én is igény szerint szoptattam,nyáron is.Ha úgy láttam nem elég pohárból adtam,de ez ritkán volt.Éjszaka pedig csak cicit kapott.Ha meg mentünk valahova,csőrös pohárból kapott,miután már tudta használni.

Legyél türelmes,majd ő úgyis kialakitja.

Remélem segitettem!

2010. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csodálatosan tudnak inni pohárból. Csőrös poharat is kitalálták már. Mi benne a nehéz? Te miből iszol, éjjel vagy, ha mentek valahova?
2010. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha hozzátáplálsz főleg az elején, még cicizik, a gyümit és főzeléket meg kanálból kell
2010. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mik az elveid?hogy nem adsz neki inni?en is sokaig kizarolag szoptattam,de mar elejetol teaztattam.cumisuvegbol.vagy van szilikonos csoros pohar is
2010. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ! A kizárólagosan igény szerinti szoptatás azt jelenti ,hogy nincs se cumi ,se víz ,se tea....
2010. jan. 23. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam, 11hónapos koráig csak cicit kapott,kaják után is,és víz,tea helyett is. Ha mentünk valahová, vittem neki pohárban vagy csőrös itatóban. Semmi baja nem lesz ha párszor iszik belőle, de ha te nem szeretnéd, akkor szoptatni lehet bárhol ha megszomjazik.
2010. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szoptattam 22hónapos korig, mellette viszont ivott vizet és gyümölcslevet is amikor már elkezdtük a hozzátáplálást. Ez egy újfajta divat,és sokan átesnek a ló túloldalára. Még az lll.hu oldalon is írják a vizet kanállal vagy pohárból a babáknak,pedig ők aztán tényleg fanatikusak :)

Persze ha nem akarod feladni az elveidet egy kicsit sem, akkor csak cicit adj neki más folyadék helyett. Mindenki a legjobbat szeretné a babájának, viszont nem ettől leszel jó anya!!

2010. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
babám 10 hós, igény szerint szopik a mai napig, de az elejétől fogva kap inni cumisüvegből, ha nagyon szomjas volt, főleg nyáron és képzeld tudja, hogy a cumisüvegből innivaló jön, amivel nem lehet jóllakni, volt hogy 2 deci víz után simán megszopizta az adagját, de te tudod, ha gondolod minden szilárd kaja után kapd elő a cicit, ugyis az a legegyszerűbb nem? :-)
2010. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem mi a baj a cumisüveggel? Ha szopik rendesen, van tejed, aztán elkezded a hozzátápit, akkor mi a gond? A cumisüveg addig para, amíg nagyon kicsi a baba, hogy nehogy cumizavaros legyen, és ne akarjon szopizni. Na de ez már más. Egyébként én is a mai elvek alapján kezdtem, csak szopi volt, nem adtam neki még inni se, illetve nyáron a 40 fokban egy kis vizet próbáltam de nem itta gondoltam nem szomjas. Aztán 6 hósan beteg lett, akkor adtam neki életében először teát, egy húzásra megivott 100 ml-t! és azóta is issza, naponta min 300 ml-t, szóval a gyerek szomjas volt, csak én hülye hallgattam erre az elvakult szoptatási kampányra és nem adtam neki inni. Ma már nem így tennék. És szerintem nincs semmi gond a cumisüveggel, semmi baja nem lesz tőle hidd el.
2010. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is igény szerint szoptattam másfél évig.Vizet 8-9 hósan kezdtem adni pici kávéspohárból, mikor már evett főzit is. Cumisüveget, se cumit sosem látott a babám.Rengeteget iszik (vizet), csőrösből sem tud, viszont szépen iszik pohárból, vagy a pici jana baba ásványvizes üvegből,nagyon praktikus, le tudod zárni a tetejét és az utazás alatt is remekül használható.

2010. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!