Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névadás ikreknek?

Névadás ikreknek?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ikrek esetén mi a szerencsésebb, mert annyi tanácsot hallottam már, hogy zsong a fejem... (És tudom, lehet, most sem lesz jobb :) :) )


Szóval ikrek esetén, ha azonos neműek, akkor most érdemes-e kerülni az összecsengést, vagy jó, ha valamennyire hasonlít? Nekünk nagyon tetszik a Karina és a Karolina, Karaként és Linaként becézve, de néha úgy érzem, ez már nagyon durva lenne, túl hasonló a két név. Mit gondoltok?


Előre is köszönöm a véleményeket! :)



2014. okt. 12. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Karolina (Lina, Léna)-Mirtill (Mimi, Mira, Mirti, Tilli)

Ez a változat nagyon tetszik.

Ezen kívül nekem tetszenek az alábbi nevek is, de lehet, hogy titeket a hideg ráz ki ezektől a nevektől, akkor bocsánat.

Zoé-Kira (Zizu-Kiru)

Zille-Milla (Zizi-Mili)

Linett-Mira (Lina-Mirka)

Gratulálok a csajszikhoz, sok sikert :)

2014. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is a különböző hangzású és kezdőbetűjű nevekre szavaznék. Nálunk a családban van egy Barbara és Boróka nevű testvérpár, nem ikrek mégis hasonló a két név. Aztán ha hirtelen rászólnál a gyerekre, vagy ilyesmi sokszor nem kapcsol olyan gyorsan az agy, és kezdődik a nyökögés: Bor.. őőő... Barbara, vagy B B B B B... Boróka... :D Vicces.
2014. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp különböző hangzásút választanék, a becenévre is vonatkozóan. Legyen Karina (Kara, Kari) és Heléna (Léna, Heli).
2014. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!