Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a baba...

Lehetséges, hogy a baba anyósomat hiszi anyjának?

Figyelt kérdés
sajnos anyosomékkal lakunk és anyosom mindenbe beleszol meg mindig kivenné a kezemből a babát ha engedném. és ez lehet hülyén hangzik de néha ugy érzem hogy a baba nem is engem hisz az anyjának.és ez nagyon rossz.amugy mindent én csinálok vele még soha nem hagytuk anyósékra. most 5 hónapos. ugye nincs ilyen? semmi jel nem utal rá de nekem mégis egyre gyakrabban jut eszembe.
2008. aug. 11. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez butasag, hisz te is irod, te neveled.

Akkor hinne anyjanak, ha o nevelne.

2008. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te féltékeny vagy az anyósodra. Mondjuk, megértem... Én is majd' felrobbantam, amikor a lányom véletlenül az anyósomnak mondta, hogy anya. Persze ő büszkén vigyorgott, holott semmi oka nem volt rá, amikor 2 hónapban 1* látja.

Szerintem én a te helyedben megpróbálnám egy időre valahogy eltávolítani az anyósodtól, és akkor majd megnyugszol.

Ha tehetitek, menjetek el valahová néhány napra, vagy egyszerűen fogd a picit, és menjetek el pl. az egész délután sétálni az anyós nélkül.

2008. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A baba nagyon jól tudja, hogy te vagy az anyukája. És azt is tudja, hogy a drága mama mindig felveszi, ha "jelez" valami miatt. Gondolom ezt szépen ki is használja. Az a baj, hogy így a mama nayon el fogja kényeztetni és mert tetszik neki, hogy kézben van, ezért tőled is elvárná, hogy apró-cseprő dolgok miatt vedd fel őt. De ettől még tudja, hogy te vagy az anya, emiatt ne aggódj, jobban az aggasszon, hogy a mama el fogja rontani a dolgokat és hisztisebb lehet a kicsi.
2008. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod,ha ellátod a babát tisztában van vele kije vagy,de először mégcsak nem tudatos mi az anya, csak azt tudja ki az akitől függ, mert ha valami kell te viszed.

Az anyósodnak üzenem, hogy ÉN köszönöm, hogy lakhatást biztosít nektek, de nem kell állandóan együtt lenni, mert az intim életszférát akkor is be kell tartani, ha közös a konyha, meg az egyéb.

Neked inkább az a gondod, hogy nem vagytok külön , és ezt megértem, teljesen egészséges gondolat ebben a világban..100 évekkel ezelőtt, még mátyás király udvarában az egész ország együtt lógott egész nap, de ma erre már nincs igény..tudod közös lónak túrós a háta..és minél jobban megy a feszültség az agyadban , annál nehezebb lesz ott laknod!

Azt javaslom alaposan beszéljétek át ha van valami gond, mert a halgatásból sosincs eredmény, azért mert te laksz ott nyugodtan megemlítheted, hogy ha téged valami zavar.

2008. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Teljesen átlátom a helyzeted. Nálunk sincs sajnos más lehetőség (főleg anyagi okokból) és mi is anyósommal élünk. 35 hetes terhes vagyok. Mivel ő 5 gyermeket hozott világra, azt hiszi mindent tud, mindent ért, jobban mint az orvosok. Mellékesen a férjem már majdnem 30, és ő a legkisebb fiú. Nagyon azt hiszi, hogy majd beleszólhat a gyereknevelésbe, de megmondtam a férjemnek, mielőbb beszéljen vele erről, mert ez a mi babánk lesz! Hál' istennek egyetértett velem, mondta, hogy ő majd lekezeli ezeket a dolgokat! Megértelek, úgyhogy szerintem próbálj meg a pároddal beszélni, hogy szóljon a kedves mamára, hogy nem neki kell felkapkodni a gyereket, ez a TE dolgod! Vagy megsértődik (mint néha az én kedves anyósóm) vagy rátok hagyja a dolgot! Én eddig még nem szóltam neki, de ha a helyzet úgy adná, valószínű kinyitnám a szám! Kitartás! Mindenképp beszéljetek erről, a problémákat így lehet megoldani!

sok sikert :)

2008. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi nem élünk az anyósommal egy házban, de minden nap jön hozzánk. Ő is sokszor az első nyekkenés után felkapkodja a gyereket, amivel hosszú távon velem szúr ki, mert hozzászokik. A döntő ebben a kérdésben a férjed hozzáállása: elsősorban férj és apa, vagy inkább még mindig mama pici fia..? Ha valami már nagyon zavar, nyugodtan szólj, a te gyereked! És nyugodt lehetsz, a picúr tudja, hogy Te vagy az anyja, a hangodról, az illatodról, mindenről, arról, hogy Te vagy vele a legtöbbet. Nem írod, hogy szoptatod-e, de ha igen, az szerintem végképp eldönti a kérdést..:) Jó babázást!
2008. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!