Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kötelező oltások mellé még...

A kötelező oltások mellé még milyen NEM kötelező, de ajánlott védőoltásokat adattatok be a babátoknak? A babám 2 hónapos, most kezdjük el.

Figyelt kérdés

A védőnőm jópárat ajánlott, én be is adatnám, de nem tudom valóban érdemes-e mindet.

A Rota ellenit most váltottam ki, és majd hanyatt dobtam magam az árán (17.000,-Ft). Arról nem beszélve, hogy mennyi mellékhatást írtak a tájékoztatón. Persze nem ezen fogok spórolni, csak érdekelne, hogy más hogy vélekedik ezügyben.


2010. jan. 24. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak a Prevenart adattuk be. Nagyon szerettem volna a Rotát is, de ahogy utánanéztem, több rosszat, mint jót hallottam róla, így végül is nem adattuk be.
2010. jan. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csak a Prevenárt adattuk be, a Rotáról lebeszélt a Védőnő, megy a gyermekorvosunk sem rajong érte. Nem bántam meg, hogy nem kapta meg.
2010. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

prevenar. rotát nem kapott a fiam, én nagyon ellene vagyok...

persze ha már kiváltottad, ne dobd a kukába a 17000 ft-ot.

2010. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Prevenár, Rotarix.Az utóbbitól nem volt mellékhatás.
2010. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak prevenar. Rotát ennyi pénzért biztos nem, különben is van még sok ilyen betegség, azok ellen pedig nem véd. Ugyanannyi az esély rá, hogy azokat is elkapjuk. Persze ha már megvan, akkor adasd be.
2010. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Prevenart fogja megkapni hamarosan.

Rotát mi sem adattuk be. 17 000 sok pénz, és úgy tudom kettő kell belőle, szóval az már 34 000. Na de nem ezért nem kapta meg, addig-addig tanakodtunk, míg úgy döntöttünk, nincs nagyobb gyerek, aki az oviból hazahozhatna neki bármit is.

2010. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam iciként megkapta a prevenart és a rota ellenit is, semmilyen mellékhatása nem volt a rotarixnek sem, pedig neki elég érzékeny volt a pocija.Én azért adattam be, mert egy másik hasonló vírustól 3 hetesen a László Kórházban kötöttünk ki, és szörnyű volt az infúzió stb. Ott is azt mondták, hogy adassuk be az oltást, mert a rota még sokkal rosszabb.Az igaz viszont, hogy nagyon drága, és kell belőle még egy második oltás is.

Egyévesen megkapta a meningococcus elleni oltást is (ez csak 2-3000 Ft és a gennyes agyhártyagyulladás ellen van).

Most 15 hósan ajánlotta a doki a bárányhimlő ellenit is, de ez is elég drága és szintén kettő kell belőle.

Ja és még ott van a kullancs elleni...

Több gyerekorvost megkérdeztem és eddig még mindegyik ajánlotta az összes oltást, mert erősíti az immunrendszerét a picinek.

De természetesen az ajánlottakról minden szülő úgy dönt, ahogy jónak látja.

2010. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Prevenar, Rotarix. Nagyon sok gyerkőc kerül kórházba rotavírus miatt. Ezt nem a reklámban elhangzottak miatt írom, hanem mert dolgoztam ÁNTSZ-nél és ott szembesültem a tényekkel, igaz, akkor még nem volt ellene oltás. Így nem volt kérdéses számomra, hogy beadatom. Már meg is kapta a picúrkám:)
2010. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Milyen mellékhatásoknak ˝kellene˝ jelentkezni a Rotarix beadása esetén?Én sem vettem észre egyet sem.
2010. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sziasztok az én babám most volt 7 hónapos. Már megkapta a Prevenart és a két rota elleni oltást. nemsokára meg fogja kapni az agyhártyagyulladás ellenit. Bárányhimlő elleni... hát azt nem is tudom. Miért kell az ellen oltás? Én úgy emlékszem, nem olyan súlyos, ha átesik rajta az ember.
2010. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!