Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babám most kapta meg az...

2 hós babám most kapta meg az első védőoltásait. Meddig kell borogatnia combocskáját? Ti beadatnátok neki a nem kötelező védőoltásokat, amiket 24 hetes koráig ajánlanak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
egyiknél sem borogattam az oltásaik helyét, semmi bajuk nem lett tőle, a kicsi nyűgös, de szerencsére nem lázasodásra hajlamosak. Rotát nem kaptak, a doki nem javasolta, amiket javasol, azokat be szoktuk adatni, öreg róka már a dokink és azt gondolom, hogy jó doki, így elfogadjuk a véleményét. Rotára annyit mondott, hogy figyelni kell a gyereket, ha hány, könnyen kiszáradhat, de a hányás elején még simán lehet megfelelően pótolni a folyadékot és ásványi anyagokat, az ő "gyerekei" nem szoktak rotával kórházba kerülni.
2011. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Másnap reggelig borogattuk minden pelusozásnál csere.

Mi csak a kötelező oltásokat adattuk be + a Prevenart!

2011. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak pár órán keresztül borogattam: bevizeztem egy papírzsepit, odatettem a szuri helyére, és egy textilzsepivel odakötöztem.

Mi minden nem kötelezőt beadattunk, amit a doki ajánlott (a fizetőseket is, mert egészségpénztári kártyával megvettük az oltóanyagot).

2011. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi nem borogattuk. Semmi baja nem volt, az esti fürdetésnél nem is találtam már meg, hova szúrtak.

A 2 hós oltásnál (kötelező plusz Prevenar) délutánra nagyon bealudt, fürdetéshez alig bírtuk felkelteni, azóta bánom, hogy nem hagytam inkább aludni.

A 3 hós oltásnál (kötelezők plusz rota) már aludni sem aludt többet, mint egyébként szokott.

Hőemelkedése sem volt.


Érdekes ez a borogatás, meg máshol olvastam a végbélkúpot, hogy adnak a babónak. Nekem az orvos nem is mondta, sőt, utólag tudtam meg, hogy mások ezt csinálják. A babámból kiindulva, fölösleges is lett volna. Bár biztos vannak babák, akik szervezete nehezebben dolgozza fel a szurit.

2011. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az oltás napján estig borogattam.

Igen beadattam az összes nem kötelezőt, amit idáig megkaphatott. Most 8 hónapos.

2011. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem borogattam, nrm volt belőle probléma. A rota ellenit fölöslegesnek tartom, meg drágának is, ráadásul csak pár évig véd. Így ezt nem, de a többit beadatom.
2011. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az oltás napján éjszaka még bekötöttem neki,utána nem,én most 15 hónaposan adattam be neki a Meningitisz elleni nem kötelező oltást előtte semmi mást
2011. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem borogattam. Picit meg volt ugyan duzzadva, de nem dagadt fel neki, pedig mindkettőbe kapott.

A kötelezők mellett csak a Praevenart adatom be, a Rotát nálunk sem javasolták.

2011. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!