Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babád hol tart a...

1 éves babád hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés

A neurológus szerint a kisfiam nem beszél eleget. Egy szót használ csak... azt, hogy apa. Tudja a jelentését is, mert mondja, hogy apa és oda megy hozzá. Viszont sokszor csak halandzsázva mondja, hogy apapapappaaa...

11 hónaposan elindult teljesen egyedül. Integet, tapsol (nem teljesen szabalyosan) puszit küld és ad. Egyedul eszik kezzel... gyakorolgat kanallal. Autokat tologatja es kozben brummog. "Telefonal" fulehez teszi a telefont es baba nyelvrn beszel. Zenere tancikal. Simigatni is tud. Ja es a kedvenc megszagolja a labijat.... es ide adja a zok it hogy szagoljuk meg mi is. Fogat is tud mosni. Oltoztetesnel felnyujtja a kezet, labait emeli. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Most komolyan mit kellene meg tudnia? Hiszen csak egy eves.


2014. okt. 23. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért voltatok neurológusnál? Bőven elég, amit a gyerkőc tud, de az orvos lehet, hogy lát mást, amit mi neten keresztül nem, ezért mondta, amit mondott.
2014. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szuletesekor lazas volt es inkubatorba kerult. Lenott nyelvfekkel es laza arc izommal szuletett, nehezen tanult meg enni ezert jartunk eleinte... majd hol a nyakat talaltak nyengenek aztan a labait... de 3-4 honaposan szepen forgolodott, 6 honaposan fealt es ult 7-8 honaposan kuszott- maszott 11 honaposan elindult. 6 honapos koratol mar csak rutin ellenorzes miatt kellett menni azt mondtak ha az egy eves statusyon minden rendben nem kell tobbet menni... most mar tul eris a gyerek de mivel nem beszel megint vigyuk vissza... a gyerekorvos nem erti mi bajuk a gyerek tokeletesen fejlodik...
2014. okt. 23. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy évesen nem kell tudnia egy szót sem. Az enyém két évesen kezdett el csak beszélni, addig csak "eee" volt a szókincse meg mutogatott - másfél évesen egyszer epilepszia gyanú miatt voltunk neurológián és teljesen normálisnak titulálták. (És azóta is az :))
2014. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én egy évesem makk egészséges, de nem csinál ennyi mindent, mint a tiéd. :) Nyugi! Semmi baja! :)
2014. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Az én 1 évesem mondja hogy apa,papa,mama,vau, aja. A zoknit leveszi majd próbálja visszahúzni. Tapsol, zenére táncol ha mindenen nevet. Simogat ha mondjuk neki pl szereted....? Kézzel eszik, kanállal próbálgat. 10 hós kora óta megy egyedül. Felmászik a mászókára és lecsúszik egyedül a csúzdán. Ha mondom neki pl hozd ide a labdát és rá mutatok a tárgyra idehozza. Ha mondjuk neki hogy hallo-hallo a telefont odatartja a füléhez. Puszit csak ritkán ad és küldeni is csak ritkán küld.

Ha megmutatok neki valamilyen mozdulatot egyből megcsinálja ő is, max elmutatom neki még 1 szer 2 szer és utána folyamatosan csinálja. A távírányítóval próbálja kapcsolgatni a tv-t. Lemászik az ágyról.

Kb ugyanazokat tudják. Sztem teljesen normális dolgokat tud a babád és nincs lemaradva.

2014. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesem szinte teljesen azt csinálja, mint a Tiéd. Integet, tapsol, táncikál, megy, mondja hogy apa, nyenyenye (ez én vagyok) és tudja a vaut is. Kézzel eszik, és tudja, hogy a szandit a lábára vesszük fel.

Mi is járunk neurológushoz, és a doki szerint keveset tud, vigyem gyógytornára. Már jártunk Dévényre, és Őszerinte totál rendben van a kiscsaj.

2014. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!