Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szüleim meddig nem lesznek...

A szüleim meddig nem lesznek a babára kíváncsiak a döntésem miatt? Ilyenkor mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

19 évesen terhes lettem a családom egyik barátjától, apa az ügyvédje is volt Neki is és a vállalkozásainak, cégének is.

Képtelen voltam elvetetni, pár óra alatt a szívemhez nőtt és végül is megtartottuk a babát és most van egy tündéri 4 hónapos kislányunk, akit imádunk.

A vőlegényem szüleivel nagyon jó a kapcsolatom, sokat vannak az unokájukkal.

Viszont az én szüleim nem tudják elfogadni az új helyzetet és emiatt nem vagyok lelki beteg, de kicsit olyan, mintha azt éreztetnék, hogy nem vagyok elég jó nekik, amiért nem úgy cselekedtem, ahogy ők elvárták volna.


Volt ilyen helyzetben valaki?


2014. okt. 25. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy soha, lehet hogy par honapon belul.

Mondjuk a hatteret nem artana tudni: titokban voltal vele, sokkal idosebb, esetleg nos (volt)

2014. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meghívtad őket babát nézni, vagy jelentkeztél, hogy meglátogatnád őket a babával?
2014. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy évekig. Ki tudja,mekkora a sértettség, mekkora sokként élték meg stb.
2014. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérlek fejtsd ki kicsit jobban, akkor talán jobban hozzá tudunk szólni.
2014. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A vőlegényemnek nem volt se felesége, se barátnője. Csak titokban tartottuk a korom miatt, meg hogy ugye jóban volt a szüleimmel.
2014. okt. 25. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben írnék nekik egy e-mailt, vagy levelet, egy babáról csatolt fotóval, és megkérdeznék csak ennyit: Most komolyan meg akarjátok fosztani magatokat az unokátoktól, a picit pedig a nagyszüleitől?
2014. okt. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sajnállak, tényleg:( Előtte jó volt a viszonyotok? Lehet, hogy a szüleid nagyon csalódottak, mert "jobb" életutat vártak volna tőled. A "jobb" alatt azt értem, hogy továbbtanulsz, lediplomázol, karriert építesz, és ha már kellően bizonyítottál volna, akkor jöhetett volna az unoka, nyilván olyan embertől, aki évekig udvarolt volna neked, és összeházasodtatok volna, természetesen a szüleid is elfogadták volna a srácot. Főleg értelmiségi szülőknél nehéz ez. Hát ja, ez a legszebb verzió, az élet nem mindig ilyen. Én is fiatalon szültem, még egyetemista voltam, és az én szüleimnek is nagy érvágás volt, mert nem így képzelték el a lányuk életét, hogy fiatalon szül és csett. De mellém álltak, én pedig megmutattam: gyerek mellett és be lehet fejezni az egyetemet, le lehet diplomázni. Így már duplán lehetnek rám büszkék. De visszatérve hozzád: nincs testvéred, aki közvetíthetne a szüleid és közted? Meg kéne érteniük a szüleidnek, hogy azzal, hogy fiatalon szültél gyereket, attól nem temetted magad a föld alá, ugyanúgy nyitva minden kapu, csak neked nehezebb lesz minden. Próbálj nekik írni egy levelet, biztos elolvassák. Főleg, ha egyke vagy, biztos nekik is nagyon fáj, csak még csalódottak. Én drukkolok neked, hajrá:)
2014. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Azért belegondolva a szülei helyzetébe...Ez a lány 19 éves,a szülei barátja meg minimum 40 akkor,de inkább több nem?

Nyilván muszáj lesz elfogadniuk,de én is kitekerném a lányom és a pasi nyakát is,ha hazajönne 19 évesen,hogy terhes egy 40 évestől.Mert lássuk be,azért ez nem normális korösszetétel.

Egyébként majd megbékélnek,szerintem azt hiszik úgyis kitesz téged a pasi.Na meg hát párom is kinyírná barátait,ha a lányunkkal kezdenének majd 17 és múlva.

Szerintem az idő mindent megold majd,legyél türelemmel irányukba.

2014. okt. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!